Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Tifozeritė mė tė zjarrta dhe fanatike nė Superligė

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Tifozeritė mė tė zjarrta dhe fanatike nė Superligė

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Jul 01 2008, 11:13

  Tifozeritė mė tė zjarrta dhe fanatike nė Superligė

  Teksa dy skuadra zbresin nė fushėn e lojės, vėmendja pėrqendrohet pothuajse tek ata 22 lojtarė qė mundohen t’i prishin humorin njėri-tjetrit. Por, pėrveē atij takimi, njė tjetėr ndeshje po aq e rėndėsishme dhe luftarake zhvillohet edhe nė shkallėt e stadiumit. Madje ka pasur shumė raste kur kjo e fundit ka sfumuar konsiderueshėm atė tė fushės sė blertė. Protagonistė nė kėtė anė janė tifozėt, qė me tė drejtė janė quajtur lojtari i 12-tė i skuadrave.
  Janė atė qė ngrenė peshė moralin dhe zemrat e futbollistėve nė fushė. Janė ata qė jo rrallė herė ndikojnė edhe nė zgjidhjet e drejtuesve tė klubeve dhe trajnerit mbi futbollistėt. Dhe janė ata qė kthejnė zemėrimin e tyre nė dhunė ndaj ternės arbitrale, forcave tė rendit dhe tifozėve kundėrshtarė, duke ēuar nė pezullimin e fushės dhe nė gjoba tė konsiderueshme kundrejt klubit. Raste tė tilla dhune u panė edhe nė ndeshjen e sė premtes nė Korēė, ku tifozė tė irrituar gati shkatėrruan stadiumin e qytetit. Deri para viteve ‘90 ekipet e kampionatit shqiptar kishin shumė tifozė qė futbollin e shinin si mjetin mė argėtues tė javės sė tyre, por nuk mund tė flitej kurrsesi pėr grupime tifozerish. Njė gjė e tillė u vėrejt gjatė dekadės sė fundit tė shekullit tė 20-tė, teksa pranė klubeve mė tė mėdhenj tė Superligės formoheshin organizata tė mirėfillta tifozėsh, objektivi i tė cilave ishte mbėshtetja e ekipit tė tyre. Grupimi mė i madh nė kampionat ėshtė “Tirona fanatics”, tė cilėt mbėshtesin fuqimisht skuadrėn bardheblu. Ata mbrojnė me fanatizėm gjithēka tironse dhe, madje, nuk pranojnė qė nė klubin e tyre tė drejtojnė persona qė nuk kanė lidhje tė shėndosha dhe prej shumė vitesh me kėtė skuadėr. Falė tyre Tirana ėshtė skuadra qė mbledh mė shumė tė ardhura nga biletat se cilido klub tjetėr. Pas tyre vijnė “Tigrat verdheblu”, tė cilėt mbėshtesin skuadrėn e Elbasanit. Ky grupim ėshtė themeluar vetėm mė 6 maj 2006, por njihen pėr kontributin e veēantė qė kanė dhėnė nė sjelljen nė shkallėt e stadiumit tė tifozėve femra. Gjatė ndeshjes Elbasani-Tirana (1-0) nė javėn e 26-tė tė sezonit 2005-2006, mė 11 mars 2006, nė stadiumin “Ruzhdi Bizhuta” u ulėn njė numėr i konsiderueshėm i tifozėve femra. Ndėrsa tifozeria mė e dhunshme pėr momentin cilėsohet ajo e Shkumbinit tė Peqinit. Nuk ėshtė i rastit fakti se kjo skuadėr ėshtė dėnuar pothuajse ēdo vit me gjobė ose me pezullim fushe pėr shkak tė rrėmujave qė kanė shkaktuar si nė stadium edhe nė fushė tifozėt e tij. Por nuk mund tė lihen pas edhe tre grupime shumė tė forta tifozėsh. “Demat e kuq” janė mbėshtetės tė ekipit tė Partizanit, tė cilėt njihen pėr kontradiktat e vazhdueshme me drejtuesit e klubit. E njėjta gjė mund tė thuhet edhe pėr “Vllaznit-Ultras” dhe “Tifozat Kuq e Blu (Fanatics)” mbėshtetės tė Vllaznisė sė Shkodrės. Influenca e tyre ėshtė aq e madhe edhe nė drejtimin e klubit, sa Vllaznia ėshtė ndėr tė paktat skuadra qė ndeshjet nė stadiumin e saj i zhvillon nė mbrėmje pėr tė plotėsuar njė dėshirė tė tifozerisė sė saj tė zjarrtė.

  SK Tirana
  “Tirona fanatics”

  Janė padyshim grupimi mė i madh nė Shqipėri. Ndonėse nuk kanė dalė haptazi nė kohėn e diktaturės ky grupim ka ekzistuar dhe ka qenė gjithmonė lojtari i 12 i skuadrės sė Tiranės. Mbrojnė me fanatizėm gjithēka tironse dhe, madje, nuk pranojnė qė nė klubin e tyre tė drejtojnė persona qė nuk kanė lidhje tė shėndosha dhe prej shumė vitesh me kėtė skuadėr. Shpesh herė kanė ndikuar edhe nė vendimet e kryesisė sė klubit pėrsa iu pėrket futbollistėve. Falė tyre Tirana ėshtė skuadra qė mbledh mė shumė tė ardhura nga biletat se cilido klub tjetėr.

  Partizani
  “Demat e kuq”

  “Demat e Kuq” ėshtė njė iniciativė e marrė nga njė grup ultras tė Partizanit pėr tė regjistruar tė gjithė tifozėt e kėsaj skuadre kudo qė ata jetojnė. Ky grupim ėshtė ndėr mė kontradiktorėt me drejtuesit e klubit. Kanė qenė jo tė pakta peticionet e njėpasnjėshme drejtuar presidentit pėr t’u larguar gjatė gjithė kėtyre viteve qė Partizani nuk ka mundur tė fitojė trofe sikundėr gjatė viteve tė diktaturės.

  Flamurtari

  Nuk ekziston njė grupim i mirėfilltė tifozerie pėr kėtė skuadėr, por nė shpirtin e ēdo vlonjati ka njė lloj shenje fodullėku e patriotizmi karshi skuadrės sė tyre. Vite mė parė kur Flamurtari luante edhe nė Kupat e Evropės, tifozeria vlonjate u shqua pėr tifozllėkun e zjarrtė, i cili gati iu mori skenėn e parė edhe klubeve tė kryeqytetit. Madje disa tifozė nė shenjė zemėrimi patėn prerė shtyllat e portave dhe patėn mbjellė patate nė fushėn e stadiumit kur Flamurtari nuk arriti tė fitonte kampionatin nė sezonin 1986-1987 kundrejt 17 Nėntorit.

  KF Elbasani
  “Tigrat Verdheblu”

  Ky grupim ėshtė themeluar mė 6 maj tė vitit 2006 nė Elbasan para se kjo skuadėr tė fitonte titullin e dytė nė historinė e saj. Meritė e kėtyre tifozėve ėshtė edhe hapja e njė faqeje zyrtare pėr klubin e Elbasanit. Por ajo ēka e dallon kėtė grupim tifozėsh, ėshtė fakti se ata sollėn pėr herė tė parė njė numėr tė konsiderueshėm femrash nė stadium. Gjatė ndeshjes Elbasani-Tirana (1-0) nė javėn e 26-tė tė sezonit 2005-2006, mė 11 mars 2006, nė stadiumin “Ruzhdi Bizhuta” u ulėn njė numėr i konsiderueshėm i tifozėve femra.

  Shkumbini

  Njihen si tifozėt mė tė dhunshėm nė kampionatin shqiptar tė futbollit. Nuk ėshtė i rastit fakti se skuadra e Shkumbinit ėshtė dėnuar pothuajse ēdo vit me gjobė ose me pezullim fushė pėr shkak tė rrėmujave qė kanė shkaktuar si nė stadium edhe nė fushė tifozėt e saj. Transfertat nė Peqin nuk kanė kaluar pa shqetėsime pėr skuadrat qė janė ndeshur nė fushėn sportive tė Peqinit. Fitoret shpeshherė janė konsideruar si tabu dhe jo pa tė drejtė, vėshtirė se gjendet ndonjė stadium nė Kategorinė Superiore aq intimidues pėr kundėrshtarin. Ėshtė etiketuar shpesh si “fushė e nxehtė”, ėshtė thėnė rėndom “atje veēse futboll nuk luhet”.

  Vllaznia
  “Vllaznit-Ultras”
  “Tifozat Kuq e Blu (Fanatics)”

  Ėshtė e pamundur tė jetosh nė Shkodėr dhe tė mos jesh simpatizant i Vllaznisė. Mjafton tė shikosh se si pėrgatiten para ndeshjes dhe gjatė saj dy grupimet kryesore tė kėsaj skuadre pėr tė kuptuar rėndėsinė qė i japin ata futbollit. Influenca e tyre ėshtė aq e madhe edhe nė drejtimin e klubit, sa Vllaznia ėshtė ndėr tė paktat skuadra qė ndeshjet nė stadiumin e saj i zhvillon nė mbrėmje pėr tė plotėsuar njė dėshirė tė tifozerisė sė saj tė zjarrtė.

  KS Besa
  “Tifozėt verdhezinj”

  Ai ėshtė tifozi Nr. 1 i Besės sė Kavajės. E quajnė Kasem dhe nuk ka ndeshje tė kėsaj skuadre qė ai nuk e ka ndjekur gjatė jetės sė tij. Madje ai kėrkoi tė udhėtonte edhe drejt Serbisė nė verėn e kėtij viti, pėr tė parė nga afėr ndeshjen e Kupės UEFA, Bezanja-Besa. Pėrveē tij ekziston edhe njė grupim tifozėsh, por qė ndjekin skuadrėn sidomos nė transferta tė rėndėsishme nė Tiranė, Durrės, Elbasan, etj. Njė rol nė kėtė grupim ka luajtur edhe vetė presidenti i klubit, i cili shpesh herė ka subvencionuar nė autobusė dhe bileta kėtė grupim.

  Shkruar nga Leonard Karaj
  e diel , 23 shtator 2007

  tiranaobserver

  Beno

  Male Numri i postimeve : 2
  Vendndodhja : Milton keynes
  Profesioni : financier
  Skuadra juaj e Zemres : shkumbin
  Registration date : 09/01/2009

  Re: Tifozeritė mė tė zjarrta dhe fanatike nė Superligė

  Mesazh nga Beno prej Tue Jan 13 2009, 00:49

  stilltoni shkruajti:Tifozeritė mė tė zjarrta dhe fanatike nė Superligė

  Teksa dy skuadra zbresin nė fushėn e lojės, vėmendja pėrqendrohet pothuajse tek ata 22 lojtarė qė mundohen t’i prishin humorin njėri-tjetrit. Por, pėrveē atij takimi, njė tjetėr ndeshje po aq e rėndėsishme dhe luftarake zhvillohet edhe nė shkallėt e stadiumit. Madje ka pasur shumė raste kur kjo e fundit ka sfumuar konsiderueshėm atė tė fushės sė blertė. Protagonistė nė kėtė anė janė tifozėt, qė me tė drejtė janė quajtur lojtari i 12-tė i skuadrave.
  Janė atė qė ngrenė peshė moralin dhe zemrat e futbollistėve nė fushė. Janė ata qė jo rrallė herė ndikojnė edhe nė zgjidhjet e drejtuesve tė klubeve dhe trajnerit mbi futbollistėt. Dhe janė ata qė kthejnė zemėrimin e tyre nė dhunė ndaj ternės arbitrale, forcave tė rendit dhe tifozėve kundėrshtarė, duke ēuar nė pezullimin e fushės dhe nė gjoba tė konsiderueshme kundrejt klubit. Raste tė tilla dhune u panė edhe nė ndeshjen e sė premtes nė Korēė, ku tifozė tė irrituar gati shkatėrruan stadiumin e qytetit. Deri para viteve ‘90 ekipet e kampionatit shqiptar kishin shumė tifozė qė futbollin e shinin si mjetin mė argėtues tė javės sė tyre, por nuk mund tė flitej kurrsesi pėr grupime tifozerish. Njė gjė e tillė u vėrejt gjatė dekadės sė fundit tė shekullit tė 20-tė, teksa pranė klubeve mė tė mėdhenj tė Superligės formoheshin organizata tė mirėfillta tifozėsh, objektivi i tė cilave ishte mbėshtetja e ekipit tė tyre. Grupimi mė i madh nė kampionat ėshtė “Tirona fanatics”, tė cilėt mbėshtesin fuqimisht skuadrėn bardheblu. Ata mbrojnė me fanatizėm gjithēka tironse dhe, madje, nuk pranojnė qė nė klubin e tyre tė drejtojnė persona qė nuk kanė lidhje tė shėndosha dhe prej shumė vitesh me kėtė skuadėr. Falė tyre Tirana ėshtė skuadra qė mbledh mė shumė tė ardhura nga biletat se cilido klub tjetėr. Pas tyre vijnė “Tigrat verdheblu”, tė cilėt mbėshtesin skuadrėn e Elbasanit. Ky grupim ėshtė themeluar vetėm mė 6 maj 2006, por njihen pėr kontributin e veēantė qė kanė dhėnė nė sjelljen nė shkallėt e stadiumit tė tifozėve femra. Gjatė ndeshjes Elbasani-Tirana (1-0) nė javėn e 26-tė tė sezonit 2005-2006, mė 11 mars 2006, nė stadiumin “Ruzhdi Bizhuta” u ulėn njė numėr i konsiderueshėm i tifozėve femra. Ndėrsa tifozeria mė e dhunshme pėr momentin cilėsohet ajo e Shkumbinit tė Peqinit. Nuk ėshtė i rastit fakti se kjo skuadėr ėshtė dėnuar pothuajse ēdo vit me gjobė ose me pezullim fushe pėr shkak tė rrėmujave qė kanė shkaktuar si nė stadium edhe nė fushė tifozėt e tij. Por nuk mund tė lihen pas edhe tre grupime shumė tė forta tifozėsh. “Demat e kuq” janė mbėshtetės tė ekipit tė Partizanit, tė cilėt njihen pėr kontradiktat e vazhdueshme me drejtuesit e klubit. E njėjta gjė mund tė thuhet edhe pėr “Vllaznit-Ultras” dhe “Tifozat Kuq e Blu (Fanatics)” mbėshtetės tė Vllaznisė sė Shkodrės. Influenca e tyre ėshtė aq e madhe edhe nė drejtimin e klubit, sa Vllaznia ėshtė ndėr tė paktat skuadra qė ndeshjet nė stadiumin e saj i zhvillon nė mbrėmje pėr tė plotėsuar njė dėshirė tė tifozerisė sė saj tė zjarrtė.

  SK Tirana
  “Tirona fanatics”

  Janė padyshim grupimi mė i madh nė Shqipėri. Ndonėse nuk kanė dalė haptazi nė kohėn e diktaturės ky grupim ka ekzistuar dhe ka qenė gjithmonė lojtari i 12 i skuadrės sė Tiranės. Mbrojnė me fanatizėm gjithēka tironse dhe, madje, nuk pranojnė qė nė klubin e tyre tė drejtojnė persona qė nuk kanė lidhje tė shėndosha dhe prej shumė vitesh me kėtė skuadėr. Shpesh herė kanė ndikuar edhe nė vendimet e kryesisė sė klubit pėrsa iu pėrket futbollistėve. Falė tyre Tirana ėshtė skuadra qė mbledh mė shumė tė ardhura nga biletat se cilido klub tjetėr.

  Partizani
  “Demat e kuq”

  “Demat e Kuq” ėshtė njė iniciativė e marrė nga njė grup ultras tė Partizanit pėr tė regjistruar tė gjithė tifozėt e kėsaj skuadre kudo qė ata jetojnė. Ky grupim ėshtė ndėr mė kontradiktorėt me drejtuesit e klubit. Kanė qenė jo tė pakta peticionet e njėpasnjėshme drejtuar presidentit pėr t’u larguar gjatė gjithė kėtyre viteve qė Partizani nuk ka mundur tė fitojė trofe sikundėr gjatė viteve tė diktaturės.

  Flamurtari

  Nuk ekziston njė grupim i mirėfilltė tifozerie pėr kėtė skuadėr, por nė shpirtin e ēdo vlonjati ka njė lloj shenje fodullėku e patriotizmi karshi skuadrės sė tyre. Vite mė parė kur Flamurtari luante edhe nė Kupat e Evropės, tifozeria vlonjate u shqua pėr tifozllėkun e zjarrtė, i cili gati iu mori skenėn e parė edhe klubeve tė kryeqytetit. Madje disa tifozė nė shenjė zemėrimi patėn prerė shtyllat e portave dhe patėn mbjellė patate nė fushėn e stadiumit kur Flamurtari nuk arriti tė fitonte kampionatin nė sezonin 1986-1987 kundrejt 17 Nėntorit.

  KF Elbasani
  “Tigrat Verdheblu”

  Ky grupim ėshtė themeluar mė 6 maj tė vitit 2006 nė Elbasan para se kjo skuadėr tė fitonte titullin e dytė nė historinė e saj. Meritė e kėtyre tifozėve ėshtė edhe hapja e njė faqeje zyrtare pėr klubin e Elbasanit. Por ajo ēka e dallon kėtė grupim tifozėsh, ėshtė fakti se ata sollėn pėr herė tė parė njė numėr tė konsiderueshėm femrash nė stadium. Gjatė ndeshjes Elbasani-Tirana (1-0) nė javėn e 26-tė tė sezonit 2005-2006, mė 11 mars 2006, nė stadiumin “Ruzhdi Bizhuta” u ulėn njė numėr i konsiderueshėm i tifozėve femra.

  Shkumbini

  Njihen si tifozėt mė tė dhunshėm nė kampionatin shqiptar tė futbollit. Nuk ėshtė i rastit fakti se skuadra e Shkumbinit ėshtė dėnuar pothuajse ēdo vit me gjobė ose me pezullim fushė pėr shkak tė rrėmujave qė kanė shkaktuar si nė stadium edhe nė fushė tifozėt e saj. Transfertat nė Peqin nuk kanė kaluar pa shqetėsime pėr skuadrat qė janė ndeshur nė fushėn sportive tė Peqinit. Fitoret shpeshherė janė konsideruar si tabu dhe jo pa tė drejtė, vėshtirė se gjendet ndonjė stadium nė Kategorinė Superiore aq intimidues pėr kundėrshtarin. Ėshtė etiketuar shpesh si “fushė e nxehtė”, ėshtė thėnė rėndom “atje veēse futboll nuk luhet”.

  Vllaznia
  “Vllaznit-Ultras”
  “Tifozat Kuq e Blu (Fanatics)”

  Ėshtė e pamundur tė jetosh nė Shkodėr dhe tė mos jesh simpatizant i Vllaznisė. Mjafton tė shikosh se si pėrgatiten para ndeshjes dhe gjatė saj dy grupimet kryesore tė kėsaj skuadre pėr tė kuptuar rėndėsinė qė i japin ata futbollit. Influenca e tyre ėshtė aq e madhe edhe nė drejtimin e klubit, sa Vllaznia ėshtė ndėr tė paktat skuadra qė ndeshjet nė stadiumin e saj i zhvillon nė mbrėmje pėr tė plotėsuar njė dėshirė tė tifozerisė sė saj tė zjarrtė.

  KS Besa
  “Tifozėt verdhezinj”

  Ai ėshtė tifozi Nr. 1 i Besės sė Kavajės. E quajnė Kasem dhe nuk ka ndeshje tė kėsaj skuadre qė ai nuk e ka ndjekur gjatė jetės sė tij. Madje ai kėrkoi tė udhėtonte edhe drejt Serbisė nė verėn e kėtij viti, pėr tė parė nga afėr ndeshjen e Kupės UEFA, Bezanja-Besa. Pėrveē tij ekziston edhe njė grupim tifozėsh, por qė ndjekin skuadrėn sidomos nė transferta tė rėndėsishme nė Tiranė, Durrės, Elbasan, etj. Njė rol nė kėtė grupim ka luajtur edhe vetė presidenti i klubit, i cili shpesh herė ka subvencionuar nė autobusė dhe bileta kėtė grupim.

  Shkruar nga Leonard Karaj
  e diel , 23 shtator 2007

  tiranaobserver


  toni na fal plako se tani e pashe qe ky artikull nuk qenka shkruar nga ti por ti vetem sa e paska postuar ketu po kujdes shoku se me keta artikuj na ulin keto tifozerite e tjera se besoj se e ke pare se cfare thote per tifozerine peqinase aty pak me lart cheers na gjin dhe na posto ndonje lajm te mire ketu
  hajde shnet
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Tifozeritė mė tė zjarrta dhe fanatike nė Superligė

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Jan 13 2009, 13:22

  mire e ke me plak po forumi pranaj eshte per diskutime. ne fund te funit frike te na kene ene pse ato qe kan ardh ne peqin e din se eshte krejt ndryshe nga c thuhet neper media.

  juli

  Numri i postimeve : 4
  Registration date : 28/01/2008

  Re: Tifozeritė mė tė zjarrta dhe fanatike nė Superligė

  Mesazh nga juli prej Fri Jan 16 2009, 16:19

  Ks Shkumbini
  `Luanet Bardhekalter`
  Po Kush E Mban Veten Ktu Ne Shqiperi Per Tifozeri Te Zjarrte Perpara Shkumbinit............ E Mban Dinamo Qe 100 Vet Shkojn Ne Stadium.Apo Shkojn Tifozet E Vllaznise Kur Luajn Mbrenda Me Ndonje Ekip Te Forte Se Kur Luan Vllaznij Jashte Nuk Shkojn E Shohin KTo Tifoze Po E Shikojn Ne Tv Ose E Degjojn Ne Radio.Ose Tifozat E Elbasanit Kur Luajn Me Shkuminin Ne Elbasan Mbushet Plot Stadiumi Po Na Bejne Edhe Trazira ME Ne Tifozat E Shkuminit.Kurse Per Tifozat E Tirones Kemi Respekt Se Nuk Na Kan Ofenduar Asnje Her Sidomos Kemi Shume Respekt Per Grupin E Tifozeve ```Tirona-Fanatic```Edhe I Themi Tifave Te Shqiperise Ejani E Mbeshtesni Ekipin Tuaj Kur Luan Ne Fushen E Nxehte Te Peqinit Mos E Shikoni Ne Rubrike Sportive Ose Ta Degjoni Ne Radio Po Hezni E Shihni Live Ndeshjen Ok  Nga Ultrasit Bardhekalter Peqin
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Tifozeritė mė tė zjarrta dhe fanatike nė Superligė

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Jan 17 2009, 01:28

  julo ke shume te drejte ne ate shkrim,por mos harro se edhe me grupin e tifozve te vllaznise "Vllaznit ultras" duhet ta kemi mire sepse ja cuna flori e kan respekt per ne,pavarsisht se kan pak lidhje me dylberat e elbasonit...


  _________________

  juli

  Numri i postimeve : 4
  Registration date : 28/01/2008

  Re: Tifozeritė mė tė zjarrta dhe fanatike nė Superligė

  Mesazh nga juli prej Sat Jan 24 2009, 18:00

  Nuk i duam ato meqense paskan lidhje me pederastet e elbasonit ok lale

  juli

  Numri i postimeve : 4
  Registration date : 28/01/2008

  Re: Tifozeritė mė tė zjarrta dhe fanatike nė Superligė

  Mesazh nga juli prej Sat Jan 24 2009, 18:01

  gol gol gol gol gol gol gol gol

  Sponsored content

  Re: Tifozeritė mė tė zjarrta dhe fanatike nė Superligė

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 19:37