Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Suksesi filloi tek pankina

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Suksesi filloi tek pankina

  Mesazh nga polskaALB prej Sun May 25 2008, 23:17

  Suksesi filloi tek pankina

  Njė prej problemeve mė tė hasura vitet e fundit te Shkumbini ka qenė ehe paqėndrueshmėria e pankinės.Kėrkesat e larta qė kanė pasur drejtuesit peqinas, por edhe tifozėt, kanė ēuar nė ndryshimin katėr herė tė trajnerit nė vitin 2006-2007. Fillimi i sezonit tek Shkumbini nisi me ndryshime tė shumta, pėr tė hequr nga mendja dy vitet e vėshtirėsive qė peqinasit po kalonin ndėrsa luftonin pėr mbijetesė. Ky ndryshim e kishte zanafillėn tek pankina, teksa pėr herė tė parė nė historinė e bardhekaltėrve peqinasit kanė drejtues peqinas. I pari vinte nga fushat e blerta, ku pėr njė kohė tė gjatė ka mbajtur shiritin e kapitenit. Po ashtu tekniku Magani fitoi njė eksperiencė, kur gjatė 2006-2007 ka qenė ndihmėsi i trajnerit tė mirėnjohur Faruk Sejdini, duke kontribuar bashkė
  me tė nė qėndrimin e Shkumbinit nė kategorinė e mė tė mirėve. Pėr sa i pėrket trajnerit tė dytė, Branica, eksperienca e tij ka qenė edhe mė e madhe. Ai ka drejtuar mėse suksesshėm Egnatian, duke e shpallur atė kampione tė Kategorisė sė Parė dhe duke e ngjitur atė, si asnjėherė nė
  historinė e ekipit rrogozhinas, nė Superligėn shqiptare.Ka qenė pikėrisht kontributi i pandashėm i eksperiencės sė Branicės dhe zelli pėr tė punuar i Maganit njė ēelės i suksesit tė bardhekaltėrve nė kėtė kampionat. Kjo ėshtė pankina e dytė nė historinė 14-vjeēare tė Shkumbinit nė Superligė, kur peqinasit ndodhen ndėr pesė skuadrat mė tė mira tė vendit, pas vendit tė katėrt tė arritur nėn drejtimin e tė mirėnjohurit Vasil Bici. Tashmė, pas pėrfundimit tė kampionatit, nė tė gjithė opinionin futbolldashės peqinas flitet me superlativa pėr punėn e dy legjendave peqinase, tė cilėt pas emrit tė tyre dhe kontributit tė padiskutueshėm qė kanė dhėnė pėr fanellėn bardhekaltėr, duan tė hyjnė nė histori edhe pėr drejtimin e skuadrės. Nga biseda tė bėra privatisht, kėta dy drejtues
  vazhdojnė ende tė gėzojnė besimin e drejtuesve tė klubit tė Shkumbinit, si dhe tė instancave tė larta tė Bashkisė sė Peqinit, prandaj ka mjaft gjasa qė tė jenė ata drejtuesit e ardhshėm tė ekipit.

  Nga PanoramaSport


  _________________

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:24