Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  SHKUMBINI / Fiton vendin e pestė dhe tė rinjtė

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  SHKUMBINI / Fiton vendin e pestė dhe tė rinjtė

  Mesazh nga polskaALB prej Mon May 19 2008, 13:22

  SHKUMBINI / Fiton vendin e pestė dhe tė rinjtė

  Ekipi i Shkumbinit ka mbyllur kėnaqshėm kampionatin e 69-tė kombėtar, teksa nė takimin e fundit ka arritur njė tjetėr fitore nė transfertė. Ajo qė e ka bėrė edhe mė tė veēantė kėtė ndeshje tė fundit tė sezonit ishte fakti
  qė, stafi teknik i ekipit peqinas ka preferuar tė aktivizojė futbollistė tė rinj. Eksperiment qė gjithsesi nuk ka rrezikuar aspak performancėn e peqinasve, pėrkundrazi ka shpėrblyer besimin dhe guximin e trajnerit Magani. Pavarėsisht ndryshimeve tė shumta, Shkumbini ka siguruar
  shpejt fitoren ndaj korēarėve tė rėnė nė Kategorinė e Parė. Njė fitore mjaft me vlera pėr bardhekaltrit, tė cilėt pas shumė sezonesh, kanė mundur mė nė fund tė pozicionohen zyrtarisht nė fund tė kampionatit nė vend tė pestė. Njėlloj si nė transfertėn ndaj Besėlidhjes, edhe tė shtunėn pėrballė ekipit tė Skėnderbeut ra nė sy loja e mrekullueshme e sulmuesit peqinas, tė riut Mustafai, i cili me dopietėn e tij i dha peqinasve sigurinė e fitores qė nė pjesėn e parė. Nuk ka dyshim qė ky lojtar ka njė tė ardhme tė sigurt nė sulmin bardhekaltėr. Me kėtė dopietė tė realizuar nė takimin e fundit tė kampionatit, sulmuesi ka arritur kuotėn e pesė golave tė realizuar kėtė sezon, duke u renditur mes golashėnuesve mė tė mirė tė
  Shkumbinit.

  Nga PanoramaSport


  _________________

  ujku

  Male Numri i postimeve : 6
  Vendndodhja : Malaysia
  Profesioni : student
  Registration date : 14/05/2008

  Re: SHKUMBINI / Fiton vendin e pestė dhe tė rinjtė

  Mesazh nga ujku prej Tue May 20 2008, 04:53

  suksese cunave per vendin e peste se e merituan...

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 15:50