Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 31 / Kastrioti - SHKUMBINI

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA 31 / Kastrioti - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Fri May 09 2008, 03:41

  Ndeshja luhet ne shijak ne oren 16:30 dhe ndeshjen do ta drejtojne

  T.Latifi , A.Guce-B.Mesi


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 31 / Kastrioti - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Fri May 09 2008, 03:55

  Ndaj Kastriotit, me alternativa pėr tė rinjtė

  Nė tri ndeshjet e fundit, ekipi i Shkumbinit ka arritur qė tė marrė dy fitore dhe njė barazim, ēka ka bėrė qė skuadra tė ndjehet e qetė nė mesin e tabelės sė renditjes. Tashmė ekipi peqinas e ka tė qartė qė nuk mund tė bėjė tė tijin asnjė trofe, prandaj ajo ēka ai mund tė synojė mė sė shumti
  ėshtė fitimi i lojtarėve tė rinj nė ekip, tė cilėt mund t’i ketė edhe bazėn e vitit tė ardhshėm. Kėshtu, thuajse nė tė gjitha takimet e fundit, teknikėt peqinas e kanė bėrė njė traditė teksa u kanė besuar rreth njė pjesė loje lojtarėve tė rinj. Nė repartin e mesfushės, trajneri Magani i ka besuar vazhdimisht tė riut Gjata, i cili ka bėrė njė paraqitje tė mirė dhe qė nė tė ardhmen mund tė jetė njė lojtar i formacionit peqinas. Me sukses ėshtė paraqitur edhe sulmuesi Mustafai, i cili kėtė vit ka kaluar thuajse ēdo planifikim, duke merituar dhe shpėrblyer mė sė miri besimin qė i kanė dhėnė trajnerėt e skuadrės. Ky lojtar, me formėn e mirė qė ka treguar, ka qenė kėtė vit edhe pjesė e pandashme e Kombėtares sonė U-19, tė drejtuar nga tekniku Ramadan Shehu. Por nė radhėt e ekipit bardhekaltėr, kėtė vit debuton edhe njė tjetėr lojtar i U- 19, lushnjari Kaloti, i cili pret momentin e tij pėr t’u aktivizuar nė radhėt e Shkumbinit,
  nė mėnyrė qė tė tregojė se, edhe ai mund tė japė diēka pėr kėtė skuadėr. Si pėr tė mos u mjaftuar vetėm me kėta lojtarė, drejtuesit peqinas kanė menduar tė hedhin sytė edhe nga tė rinjtė e tyre, teksa prej 6 muajsh me ekipin e parė peqinas ėshtė duke u stėrvitur edhe portieri i ri, peqinasi, Selami Ajazi. Me formėn e mirė qė ka ai paraqitur nė
  grupmoshėn e tij, ėshtė grumbulluar edhe nga trajneri i Kombėtares sonė U-17, Shpėtim Duro. Kėshtu qė kalendari peqinas tashmė ėshtė edhe mė i favorshėm pėr aktivizimin e lojtarėve tė rinj nė kėto tri ndeshje tė mbetura pėr t’u luajtur nė kėtė kampionat.

  Nga panoramasport


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 31 / Kastrioti - SHKUMBINI

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Fri May 09 2008, 13:29

  hajde me i fitore edhe kte ndeshje ose edhe barazim ti tregojm te tjerve se shkumbini nuk behet pjese e pazareve....


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 31 / Kastrioti - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Mon May 12 2008, 14:40

  Rizvanolli, shpėtimtar; Krutanėt “blindohen”

  Maj Nė ndeshjen e luajtur nė stadiumin e Shijakut, dy skuadrat qė ishin pėrballė, Kastrioti e Shkumbini, kishtin motive krejt tė ndryshme. Fubollistėve krutanė u duhej fitorja, pėr t’u larguar nga sa mė tepėr nga vendi i parafundit, qė do t’i rrėzonte njė kategori mė poshtė, ndėrsa Shkumbini vinte me autoritetin tashmė tė konsoliduar, me synimin pėr njė vend sa mė tė mirė nė tabelėn e renditjes. Loja ka nisur mjaft e qetė pėr tė dyja skuadrat dhe dhjet minutat e para kanė kaluar kryesisht nė mesfushė, pa ngacmime pėr portierėt. Trajneri Ndreu me formacionin e paraqitur kishte si pikėsynim sigurimin e portės dhe tė kundėrsulmonte pėr tė gjetur nė befasi mbrojtjen peqinase. Kjo, edhe pėr shkak se nė skuadėr mungonin futbollistė, tė aksidentuar disa ditė mė parė, pa pėrmendur Abazajn. Kėshtu, rolin kryesor e kishte marrė Rizvanolli, tek i cili mbėshteteshin tė gjitha sulmet e skuadrės krutane. Nga ana e saj, skuadra peqinase vinte me njė formacion tė kompletuar, por ndoshta pa impenjimin e duhur, ēka dukej dhe nė faktin se ngacmimet nė drejtim tė portės krutane ishin episodike, nė kontrast tė plotė me grintėn karakteristike saj. Pjesa e parė nė pėrgjithėsi ka qenė njė lojė e mėrzitshme, ku rastet pikante kanė munguar pėr portierėt respektivė, tė cilėt mė shumė mbetėn nė rolin e spektatorėve. Ndėrsa nė tė dytėn, skuadra krutane, duke menduar se e kishte tė domosdoshme fitoren, u hodh e tėra nė sulm, teksa ka gjetur edhe zona tė lira para portės peqinase. Rizvanolli u paraqit si sulmuesi mė i rrezikshėm dhe mjaft problematik pėr mbrojtjen e Shkumbinit. Madje, ishte ky qė shėnoi golin e vetėm nė kėtė ndeshje, falė dhe mjeshtėrisė e pėrvojės sė tij. Pas shėnimit tė golit, Shkumbini reagoi pėr tė barazuar, por loja e peqinasve nuk ishte e qartė. Me gjithė pėpjekjet e shumta, sidomos nė 15 minutat e fundit, Nora, Dalipi apo Bizhyti nuk arritėn dot tė ēanin nė mbrojtjen mjaft tė ngjeshur tė Kastriotit, qė ruajti me fanatizėm rezultatin deri nė fund tė ndeshjes. Nė kėtė mėnyrė, krutanėt arritėn njė fitore tė ēmuar nė fushėn shijakase, e cila ka rezultuar me fat pėr kėtė skuadėr, sepse tė njėjtėn gjė ata e kanė bėrė edhe me Vllazninė. Ndėrsa Shkumbini nuk u paraqit nė nivelin e zakonisht, nė tė cilin ėshtė parė gjatė kampionatit. Ndoshta mungesa e motivimi bėri qė skuadra peqinase tė mos japė mė tė mirėn e saj


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 31 / Kastrioti - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Mon May 12 2008, 15:02

  Branica, i pakėnaqur pėr lojėn me Kastriotin

  Nė transfertėn e Shijakut, futbollistėt peqinas janė mundur nga ekipi i Kastriotit, megjithėse Shkumbini ishte pėrgatitur qė tė merrte njė tjetėr fitore, pėr tė pėrsėritur atė tė dy javėve mė parė si me Besėlidhjen. Zėvendėstrajneri Sokol Branica e sheh kėtė humbje nga disa kėndvėshtrime.Kėshtu, pėr gazetėn “Panorama Sport”, ai thekson se skuadrės i mungoi shumė pėrqendrimi: “E kishim vlerėsuar si duhet takimin me Kastriotin, dhe na vjen keq qė e humbėm. Ne udhėtuam drejt Shijakut pėr tė pėrsėritur fitoren qė morėm dy javė mė parė, nė transfertėn me Besėlidhjen, prandaj ju siguroj se nė kėtė ndeshje nuk ka pasur kurrfarė nėnvleftėsimi nga ana jonė. Kjo qė ndodhi nuk duhet menduar
  nė asnjė mėnyrė si njė lėshim yni pėr shkak tė gjendjes sė Kastriotit. Mė sė shumti, humbja erdhi pėr fajin tonė,pasi ekipit nė momente tė veēanta i mungoi shumė pėrqendrimi.Kuptohet qė goli ishte njė gabim njerėzor dhe i paqėllimshėm i portierit
  tonė, gol qė mund ta pėsojnė edhe portierė tė mėdhenj. Mirėpo nė kėtė takim ne patėm raste tė mira pėr shėnim dhe me pak mė tepėr kujdes, do kishim shėnuar me siguri”.Pa mohuar gabimet e futbollistėve tė tij, Branica pretendon nė fakt edhe pėr mosdhėnien e njė penalltie nė favor tė Shkumbinit: “Nė ndeshje pati edhe njė rast tė dyshimtė pėr penallti nė favorin tonė, e cila mund tė na jepte mundėsinė pėr tė marrė tė paktėn njė pikė. Njė fitore nė kėtė transfertė do tė bėnte qė ta mbyllnim kėtė kampionat nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme, duke ruajtur pathyeshmėrinė
  pėr disa javė rresht. Gjithsesi, shpresoj qė nė dy takimet e mbetura ne t’i bėjmė njė mbyllje dinjitoze kėtij sezoni”.


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 31 / Kastrioti - SHKUMBINI

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Wed May 14 2008, 10:59

  kto jan plehra or burr...turp ti vij qe u rrafen...


  _________________

  ujku

  Male Numri i postimeve : 6
  Vendndodhja : Malaysia
  Profesioni : student
  Registration date : 14/05/2008

  Re: JAVA 31 / Kastrioti - SHKUMBINI

  Mesazh nga ujku prej Fri May 16 2008, 05:03

  po nji rast ishte qe i mundi kastrioti.....me nji rast nuk behesh pd...
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 31 / Kastrioti - SHKUMBINI

  Mesazh nga polskaALB prej Fri May 16 2008, 12:30

  mund t synonim per n vend t 4 ose intertoto mo ujko t kishim mor ate fitore me kastriotin...


  _________________

  Sponsored content

  Re: JAVA 31 / Kastrioti - SHKUMBINI

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:20