Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Presidenti ka premtuar pėr ēdo fitore 300 $ shperblim

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Presidenti ka premtuar pėr ēdo fitore 300 $ shperblim

  Mesazh nga stilltoni prej Sat Apr 26 2008, 12:29

  Ismaili, deri nė fund premio prej 1500$

  Me kalimin e ekipeve kryesuese tė kampionatit,peqinasit e kapėrcyen momentin mė tė vėshtirė dhe tashmė duket se shorti ėshtė edhe mė favorizues pėr ta, duke qenė se do tė kenė pėrballė skuadra qė luftojnė pėr mbijetesė.
  Duke parė edhe kalendarin e kundėrshtarėve qė ndodhen mė lart se Shkumbini nė klasifikim (Besa dhe Tirana), peqinasit do tė kėrkojnė tė pėrfitojnė sa mė shumė nga ndeshjet e fundit,
  pėr t’u ngjitur sa mė lart nė renditje. Pėr tė stimuluar futbollistėt e tij nė secilin prej pesė takimeve qė vijojnė,
  presidenti Ismaili ka menduar t’u bėjė nga njė dhuratė tė majme nė kėtė mbyllje tė kampionatit. Ai u ka premtuar atyre se pėr ēdo fitore, si brenda edhe jashtė fushe, do t’u japė njė premio prej 300$ nė secilėn ndeshje. Tashmė, mbetet nė
  dorė tė lojtarėve nėse do tė jenė tė gatshėm tė bėjnė tė
  tyren shumėn prej 1500$ deri nė fund tė majit, kur edhe do tė mbyllė siparin ky kampionat. Takimi i radhės pėr Shkumbinin ėshtė ai me Lezhėn%M! pėr tė cilin zv/trajneri i peqinasve ndihet optimist. “Kemi tė bėjmė me njė ndeshje tė vėshtirė, e cila nė pamje tė parė tė jep idenė se po pėrballemi me njė ekip qė mbyll tabelėn.Megjithatė, ne do tė angazhohemi dhe nuk do tė bėjmė asnjė tolerim, duke mos ndihmuar as ato skuadra qė rrezikojnė rėnien nga kategoria, por duke parė vetėm interesat tona. Edhe kėtė javė, ekipi
  ka marrė njė mbėshtetje tė madhe pėr vazhdimėsinė pozitive nė ēdo takim nga presidenti Ismaili, tė cilin gjej rastin ta falėnderoj. Mendoj se i kemi tė gjitha forcat potencialet, si dhe mundėsitė qė nga Lezha tė dalim me fitore”, pėrfundon
  njė prej pjesėtarėve tė stafit bardhekaltėr.

  Pėrqendrim maksimal ndaj Besėlidhjes

  Peqinasit kanė mbyllur seancėn e fundit stėrvitore pasditen e sė premtes dhe janė grumbulluar pėr tė udhėtuar menjėherė drejt Shėngjinit, ku pritet tė akomodohen nė prag tė pėrballjes me Besėlidhjen e Lezhės. Pėr ekipin e Shkumbinit
  nuk ka pasur asnjė nėnvleftėsim rreth pėrgatitjeve tė fundit nė prag tė kėsaj sfide. Pėr stafin teknik tė bardhekaltėrve, takime tė tilla janė edhe mė tė vėshtira, teksa flitet pėr
  mbijetesė mes mė tė mirėve. Kjo ka bėrė qė nė tė gjitha drejtimet Shkumbini tė vlerėsojė siē duhet pėrballjen me Besėlidhjen.

  Panorama sport

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:13