Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  DAJA TE MOS TREMBET NE PEQIN

  Share

  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  DAJA TE MOS TREMBET NE PEQIN

  Mesazh nga paolo rossi prej Wed Apr 16 2008, 08:48

  DAJA TE MOS TREMBET NE PEQIN
  TRANJERI DAJA NUK DUHET TE KETE FRIKE NGA TOGAT E ZEZA SHQIPTARE, DHE NUK BESOJ SE NJE ALBITER I HUAJ ESHTE ME I AFTE SE SA ATO SHQIPTARE. DUKE PARE GJENDJEN E E TE DY EKIPEVE NUK SHOH NJE DIFERENCE TE MADHE NDERMJET DY SKUADRAVE. DIFERENCA QENDRON TEK MENTALITETI QE KANE LOJTARET E SHKUMBINIT, E ME KE SKUADER JANE DUKE LUATUR, TE CILET DUHET TE BESOJNE ME SHUME TEK AFTESITE E TYRE INDIVIDUALE, JANE DISA LOJTERE ME MENTALITET FITUESI, SI PER SHEMBULL: DABULLA, QORRI, NORA, DALIPI, etj... KU RRETH TYRE DO TE PERQENDROHET EDHE LOJA E SKUADRES SE SHKUMBINIT.
  TRANJERI I DINAMOS NUK DUHET TE TREMBET NGA DEKLARIMET E PRESIDENTIT XHAVIT ISMAILI.
  AI DEKLAROI: "SE UNE SI PRESIDENT NUK BEHEM PJESE E PAZAREVE TE TILLA, DHE UNE NDESHJEN DO TA VEJE VETEM 1, SHKUMBINI DO TE FITOJE. DUKE U PYETUR PSE ME KAQ SIGURI, PRESIDENTI PERGJIGJET:"DUKE PARE FORMEN E SKUADRES JAME SHUME I BINDUR SE DO TE FITOJME, EDHE BRASILI TE VIJE NUK FITON DOT."
  KETO JANE DEKLARIME TE PASTRA DHE TE SINQERTA, DHE NUK E DI PSE DUHET TE KETE KAQ SHUME FRIKE DAJA, NDOFTA AI E DI SHUME MIRE SE SI DOLI KAMPION ME EKIPIN E ELBASANIT, E KETE GJE KERKON EDHE ME DINAMON.
  SKUADRA E DINAMOS TE FITOJE NE PEQIN ME AFTESITE E SAJA, POR TE MOS PRESE TOLERIME NGA LOJTARET E SHKUMBINIT. TE SHTUNEN E KALUAR NE PERBALLJEN NE TIRANE KUNDER PARTIZANIT SHKUMBINI TREGOI SE NUK BEHET PJESE E PAZAREVE TE TILLA, POR LUAJTI NJE FUTBOLL TE PASTER. KETE GJE KERKOJME DHE TE SHTUNEN NE PEQIN KUNDREJT DINAMOS.

  PAOLO ROSSI Luan bardhekalter

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:52