Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Lojtarėt pėrkrahin vandimin e presidentit

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Lojtarėt pėrkrahin vandimin e presidentit

  Mesazh nga stilltoni prej Wed Apr 16 2008, 01:48

  Nė takimin ndaj Partizanit, sulmuesi peqinas Roland Dervishi, nuk ka
  qenė i pranishėm pėr shkak tė disa problemeve tė lehta shėndetėsore,
  por qė pėr fat tė mirė tė lojtarit dhe tė ekipit tashmė duket se
  kanė kaluar plotėsisht. Nė takimin e radhės ndaj bluve tė kryeqytetit,
  sulmuesi do tė jetė nė dispozicion tė trajnerit Magani dhe ėshtė i
  sigurt se ai dhe shokėt e tij do tė japin maksimumin nė fushėn e lojės.
  Pėr “Panorama Sport” shpreh keqardhjen pėr mungesėn e fatit nė
  takimin ndaj partizanit dhe uron qė nė kėtė takim, ai tė jetė nė krahun
  bardhekaltėr. “Nė takimin ndaj Partizanit - shprehet lojtari - ne bėmė
  njė paraqitje tė kėnaqshme dhe e vumė shumė herė nė rrezik ekipin
  e tė kuqve. Padyshim qė nė atė ndeshje fati nuk qe aspak nė krahun
  tonė, teksa nuk kishim rezultat nė rastet paraqitura para portės.
  Takimit tė radhės po i jepet rėndėsia e duhur dhe ēdo gjė po pėrgatitet
  mė sė miri. Kjo ndeshje do tė zhvillohet nė fushėn tonė, para
  tifozėve tanė ndaj dhe impenjimi do tė jetė maksimal. Nė ēdo ndeshje
  ne jemi munduar tė japim mė tė mirėn, por nė fushėn tonė kemi mė
  shumė lirshmėri dhe lehtėsi shprehje, ndaj mendoj se do ta shfrytėzojmė
  nė maksimum kėtė fakt. Nė kėtė takim nuk mendoj pėr suksesin
  personal, por pėr fitoren e ekipit. Ēdo lojtar ka egon e tij pėr tė
  shėnuar, por pėr mua rėndėsi qė goli t’i shėrbejė mė sė miri skuadrės,
  duke e ēuar atė drejt fitores. Pėrsa i pėrket ndeshjes ndaj Dinamos,
  mbėshtes fjalėt e presidentit tonė, Xhavit Ismaili. Ne do tė jemi gjithnjė
  transparentė dhe do tė kontribuojmė qė kampionati tė jetė kurdoherė
  i pastėr dhe i drejtė pėr tė gjithė. Kam bindjen e plotė se tė
  gjithė si kolektiv do tė paraqesim njė futboll tė bukur dhe rezultativ
  kėtė fundjavė”, ka pėrfunduar sulmuesi Roland Dervishi.
  Lulzim Resuli
  panoramasport

   Ora ėshtė Thu Apr 26 2018, 03:15