Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini/Njė skuadėr tėrhiqet nga aleanca

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  Shkumbini/Njė skuadėr tėrhiqet nga aleanca

  Mesazh nga kliti prej Mon Apr 14 2008, 18:46

  Gjėrat janė komplikuar menjėherė pas ndeshjes me Vllazninė. Drejtuesit shkodranė i janė drejtuar atyre peqinas. “Ne ju lamė ndeshjen, tani tripikėshin e morėt, lėrjani edhe ju Dinamos”. Ok, peqinasit e kishin kuptuar qė shkodranėt nuk kishin ndonjė dėshirė tė madhe pėr tė fituar ashtu sikundėr e dinin gjithashtu qė Dinamo do tė toleronte nė Kupė me Vllazninė, por pse tė njollosen?! Ka pasur nga ata, brenda grupit tė drejtuesve qė edhe kanė pranuar. Nė heshtje. “Fundja edhe mund t’ja lėmė Dinamos, fundja Dinamo na mund edhe vetė”. Por njė njeri jo, tė paktėn deri tani. Ky ėshtė presidenti Ismaili. Ka mbledhur disa nga lojtarėt kryesorė tė skuadrės dhe u ka thėnė. “Nėse ndeshja ėshtė e toleruar, atėherė do tė iki dhe nuk ka mė mbėshtetje financiare, nėse doni paratė do tė luani”. Mirė por Dinamo mund tė fitojė edhe vetė? “Asnjė skuadėr nuk fiton nė Peqin, dhe ju e dini mirė, kėshtu qė besoj se e kuptoni ēfarė po them”. Nėnteksti ėshtė i qartė, mos guxojė njeri qė tė dalė mbi fjalėn e tij. Drejtuesit e tjerė nuk kanė ndikim financiar, Ismaili po. Me siguri qė edhe vetė presidenti ka qenė i dyzuar. Sepse ndonjėherė “dreqi e mori” jetojmė nė Shqipėri, dhe tė gjithė njihemi kush mė pak e kush mė shumė. Nė fund ka vendosur tė marrė njė letėr e njė laps e tė bėjė ca llogari. A nuk po bėjnė tė gjithė llogari. Dhe pasi “shkruan”, iluminohet. Shkumbini nuk fiton asgjė, pėrkundrazi njollos emrin nėse bėhet pjesė e ndonjė skenari. “Nuk mė intereson fare se kush del kampion, imazhi ka mė shumė rėndėsi se gjithēka”, ka menduar dhe mė pas ka thirrur lojtarėt.

  Ndeshja do edhe disa ditė tė luhet. Pėrpara Dinamos, Shkumbini ka Partizanin. “Edhe kjo na duhet ? mendojnė peqinasit – nėse humbasim do na thonė e latė. Po ne jashtė fushės vetėm njė herė kemi fituar?”. Gjėrat edhe mund tė ndryshojnė. Teorikisht presioni i Dinamos, jashtė fushe mund tė jetė i lartė. Sepse blutė e dinė mirė qė ndeshja nė Peqin ėshtė gati titulli. Dinamo luan dy transferta tė vėshtira nė javėt e mbetura nė Shkodėr dhe nė Peqin. Nė Shkodėr pritet tu kthehet dhurata, ndėrsa nė Peqin njė dreq e di se ēfarė do tė ndodhė.

  Pjesa mė e vėshtirė nė kėtė histori ėshtė e lojtarėve. Sepse nė futboll nuk thuhen tė gjitha qė ndodhin. Madje as gjysmat. Pyeteni njė lojtar se “ēfarė heq” pėrpara ndeshjeve tė tilla. Ka thashetheme, provokime, skenarė qė prishen e ndėrtohen, fjalėn, zhurmė, tifozėri. Dhe ata e vuajnė gjithnjė. Nė rast ekzekutimi urdhri ose loje. Njė Zot e di se si po ndjehen edhe ata, sepse edhe nėse luajnė drejt, ashtu si ka mė shumė mundėsi tė ndohdhė: kush i garaton qė janė mė tė mirė se blutė? Nė fund e mbyllin duke parė lart. “Zoti i sheh tė gjitha”. Por nuk tregon gjithēka

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:46