Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Ismaili: Tė ndalim Partizanin nė Tiranė!

  Share
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Ismaili: Tė ndalim Partizanin nė Tiranė!

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Fri Apr 11 2008, 23:33

  Ismaili: Tė ndalim Partizanin nė Tiranė!
  Shkumbini ka pėr qėllim qė tė ndalė tė kuqtė kryeqytetas nė takimin pėr javėn e 27-tė tė kampionatit shqiptar. Kuptohet qė nuk do tė jetė e lehtė, por as e pamundshme, prandaj bardhekaltėrtit do tė provojnė. Edhe presidenti i klubit ka
  kėrkuar qė djemtė e tij tė kenė njė pėrqendrim maksimal nė kėtė takim dhe tė habisin Partizanin, duke i ndaluar nė marshimin drejt titullit kampion. Pėr tė arritur kėtė objektiv, njėshi peqinas ka vendosur njė premio tė majme, tė cilėn do
  ta pasojė edhe mė tej ndaj Dinamos, duke synuar tė mbushė xhepat e lojtarėve tė tij pėr kėto dy javė. Plot 500$ do tė jetė premio pėr takimin e radhės ndaj Partizanit nė rast fitoreje, ose 300$ nė rast barazimi. Kurse nė qoftė se ekipi do
  tė japė rezultat pozitiv edhe nė takimin kundėr Dinamos nė Peqin, atėherė premio do tė jetė trefish mė e madhe, duke pėrfshirė kėtu edhe premion ndaj Vllaznisė. Tashmė u mbetet lojtarėve tė tregojnė vlerat e tyre reale nė kėto dy takime. Pėr “Panorama Sport”, presidenti bardhekaltėr shprehet: “Takimi i tė shtunės ėshtė tepėr i rėndėsishėm pėr ne, por dua tė theksoj se nuk luajmė dhe nuk bėjmė kompromis me askėnd. Kėshtu qė u kam kėrkuar lojtarėve tė mi qė mė
  shumė se gjatė gjithė kampionatit tė tregojnė dhe tė bėjnė mė tė mirėn e mundshme nė dy takimet me ekipet e Tiranės, njėkohėsisht rivale pėr fronin e kampiones.
  U kam kėrkuar futbollistėve, qė tė luajnė pėr fitore si nė Tiranė, ashtu edhe nė Peqin, pas njė jave kundėr Dinamos. Dua t’u siguroj se ne do tė jemi larg ēdo lloj komploti, apo favorizimi tė kujtdo ekipi tė Kategorisė Superiore. Ideja
  jonė ėshtė qė kampionatin ta fitojė ekipi qė e meriton me lojė dhe rezultatet e veta. Pėr ndeshjet qė kemi nė kalendar nė dy javėt e ardhshme u kam premtuar djemve tė respektojnė fanelėn qė mbajnė veshur dhe tė luajnė pėr tė kėnaqur
  tifozėrinė. Pėr t’i stimuluar kam vėnė nė dispozicion njė premio prej 500$ ndaj Partizanit dhe 1000$ nėse fitojnė kundėr Dinamos, duke e vlerėsuar pėr nga premiot si njė takim nė transfertė. Kam shumė besim se djemtė do tė japin mė tė
  mirėn nė kėto dy ndeshje”, ka pėrfunduar Ismaili.


  Nga panoramasport


  _________________

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:08