Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Branica, vlerėsim karakterit ne skuader.

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Branica, vlerėsim karakterit ne skuader.

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Apr 07 2008, 12:51

  Situata nė tė cilėn ndesheshin dy ekipet nė ndeshjen Shkumbini-
  Vllaznia, e bėri kėtė njė takim tepėr tėrheqės. Peqinasit vinin
  pas njė humbjeje, ndėrsa shkodranėt pas tre rezultateve pozitive,
  dhe qė mė shumė kėrkonte konsolidim
  tė vendit tė tretė pėr tė pasur njė pjesėmarrje
  nė Kupat e Evropės. Pėr gazetėn
  “Panorama Sport” zėvendėstrajneri i
  Shkumbinit, Sokol Branica, shprehet se
  kjo fitore e rriti mė shumė moralin e
  skuadrės sė tij. “Takimin e kishim vlerėsuar
  siē duhej, pasi e kishim tė qartė qė
  ishte njė ndeshje vėrtet e vėshtirė. Mė sė
  shumti na duhej fitorja edhe pėr ngritjen
  e moralit. Mendoj se ekipi paraqiti njė
  karakter tė fortė nė kėtė takim. Futbollistėt
  duhen pėrgėzuar, pasi nė kėtė takim nuk
  e vunė asnjėherė nė dyshim fitoren. Nė
  kėtė ndeshje, ekipi funksionoi mė mirė nė
  fazat e tij sulmuese, ku duhet falėnderuar
  sulmuesi Klevis Dalipi, i cili nė dy
  takimet e fundit nė fushėn tonė ka arritur
  tė shėnojė tre gola”. Por Branica nuk harron
  tė kujtojė edhe defektet e skuadrės sė tij. “Dua tė them se ekipi
  tregohet i pavėmendshėm nė disa raste nė fazat mbrojtėse, dhe si
  pasojė e kėsaj pėsojmė shumė. Edhe nė kėtė takim pėsuam dy gola,
  tė cilėt ishin tė evitueshėm, nė veēanti goli i dytė i Sinanit. Gjithsesi,
  kjo ndeshje iku dhe kėtė javė do tė pėrpiqemi tė punojmė siē
  duhet qė tė pėrballojmė me sukses takimin e radhės kundėr Partizanit”,
  ka pėrfunduar nė deklarimin e tij zėvendėstrajneri i Shkumbinit,
  Sokol Branica. Lulzim Resuli
  panorama sport.

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:47