Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  JAVA 26 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  JAVA 26 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Apr 03 2008, 22:34

  Te shtunen me date 05.05.2008 ekipi jone i zemres do te ndeshet me Vllaznine e vendit te 3....
  Pas asaj humbje turperuese qe ndodhi me Besen e Kavajes shpresojme qe ekipi jone te bej kthesen e menjehershme e te na tregoj qe eshte po ky ekip qe fitoj ndaj Tiranes plot merite...Te na tregoj ne tifozeve qe ja vlen gjith ajo sakrific e jona...

  UROJ ME GJITH ZEMER QE SHKUMBINI JONE TE DALI FITIMTAR NE KET NDESHJE MES 2 EKIPEVE MIKE...E THEM MIKE SEPSE QE NE FILLIMET E FUTBOLLIT PEQINAS KEMI PASUR LIDHJE ME VLLAZNINE,KUR KA QEN SHKODRRAN PERSONI QE SJELL TOPIN E PARE NE PEQIN NGA DJEPI I FUTBOLLIT DHE KULTURES SHQIPTARE (SHKODRRA).
  SI NE ATE KOH EDHE SOT E KESAJ DITE SHKOJM E DO TE VAZHDOJM TE SHKOJME MIRE MIDIS DY EKIPEVE DHE DY TIFOZERIVE TONA...RESPEKTE


  _________________

  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  SHKUMBINI dhe VLLAZNIA skuadrat me me shume oshilacione

  Mesazh nga paolo rossi prej Fri Apr 04 2008, 09:58

  SHKUMBINI dhe VLLAZNIA skuadrat me me shume oshilacione
  NESER dt. 05.04. 2008 NE FUSHEN E SHKUMBINIT DO TE NDESHEN DY SKUADRAT ME ME OSHILACIONE TE SUPERIORES. NE QOFTESE DO TE SHOHIM ECURINE E TE DYJA SKUADRAVE JANE ME TE VERTETE AMATORESKE. BEJNE NJE NDESHJE SHUME TE MIRE DHE NE NDESHJEN TJETER LENE SHUME PER TE DESHIRUAR, TE DUKEN SKUADRA "SIKUR KANE NGELUR NJE JAVE PA NGRENE", SIKUR I KA MARRE NJERI ME FORCE PER TE LUAJTUR, PA NJE IDE NE LOJE, TE DUKET SIKUR LUHET "REPLAY", ME SHPEJT ECEN BRESHKA SE SA LOJTARET. DUKE PARE EDHE ECURINE E SHKUMBINIT NJE NDESHJE TE MIRE E NJE TE KEQE, DO TE JETE RRADHA E SAJ QE TE FITOJE NDESHJEN NESER NE OREN 16. TE SHPRESOJME TE SHOHIM NJE LOJE TE BUKUR, NJE FAR PLAY TE VERTETE DHE TE FITOJE AI QE DO TE JETE ME I QARTE PARA PORTES.


  Paolo Rossi LUAN BARDHEKALTER
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: JAVA 26 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Apr 04 2008, 12:18

  Shkumbini-Vllaznia 16:30

  E.Peza, L.Mustafaraj-A.Molla


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 26 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Sat Apr 05 2008, 13:05

  Magani: Tė besojmė tė gjithė te suksesi
  Bardhekaltėrit e Shkumbinit kanė sot njė provė tė vėshtirė e shumė tė rėndėsishme pėr tė ardhmen e pozicionimit nė tabelėn e klasifikimit. Pėrballė tyre do tė jetė Vllaznia, ndaj sė cilės do tė kėrkohet njė rezultat pozitiv pėr tė mos e rėnduar mė shumė situatėn nė vazhdimėsi, pa folur pėr pretendimet qė tė ngjiten njė shkallė mė lart. Njė gjė tė tillė e ka theksuar dhe tekniku Magani, i cili ėshtė shprehur se “ndeshja me Vllazninė duhet tė fitohet patjetėr”. Ky ėshtė dhe opinioni i tifozėve peqinas, tė cilėt mezi presin suksesin e skuadrės sė zemrės, pėr mė tepėr qė ajo do tė luajė para tyre pas humbjes zhgėnjyese nė transfertėn me Besėn. “Kjo ndeshje, ﷓ ka vijuar Magani, ﷓ pėr ne ka rėndėsi tė veēantė sepse, nėse fitojmė, do tė jemi mė tė qetė deri nė fund tė kampionatit, tė siguruar nga ēdo e papritur qė mund tė na ulte nė katin e poshtėm, ku katėr skuadra luftojnė pėr mbijetesė. Prandaj do tė kėrkoj nga lojtarėt qė tė jenė tejet tė mobilizuar. Gjithsesi, ecuria e Vllaznisė nė tre ndeshjet e fundit, kur i ka fituar radhazi ato, i karikon futbollistėt. Unė dua prej tyre tė bėjnė mė tė mirėn pėr skuadrėn, duke luajtur me grintė e dėshirė. Nėse kėtyre do t’u shtojnėedhe disiplinėn nė zbatimin e detyrave qė do u ngarkoj, atėherė do tė arrijmė tė fitojmė”. Mė tej, Magani nėnvizon se gjatė javės ka kėmbėngulur nė veprimet kolektive tė skuadrės, ndėrsa secili nga lojtarėt tė japė maksimumin e tij. Sipas trajnerit peqinas, njė rezultat pozitiv, ndaj njė kundėrshtari si Vllaznia, rrit besimin nė forcat reale tė skuadrės dhe pėrmirėson imazhin nė vazhdim tė kampionatit. “Jam me atė, qė tė gjitha momentet e ndeshjes duhen vlerėsuar nė maksimum, nėse kėrkojmė rezultate pozitive. Nė kėto kushte, pėrballja me Vllazninė duhet tė jetė njė start i ri pėr ne, ndėrsa humbja me Besėn, pėrveē statistikės, tashmė ėshtė lėnė prapa si njė kujtim i hidhur, qė nuk duhet tė pėrsėritet” ka nėnvizuar Magani. Duke vazhduar mė tej, tekniku ka thėnė se do t’u kėrkonte futbollistėve qė tė pėrqėndroheshin maksimalisht nė ndeshjen e sotme, ku nuk duhet tė kėnaqen me pak, por tė kėrkojnė tė marrin pikėt e plota, ēka do t’i stakonte pėrfundimisht nga ankthi i rėnies njė kategori mė poshtė. “Pėrmes njė loje tė mirė, trepikėshi do tė krijonte klimėn e pėrshtatshme pėr dy ndeshjet e ardhshme, kur pėrballė do tė kemi skuadrat kryesuese, Partizanin e Dinamon” thotė Magani. Duke pėrfunduar, trajneri i Shkumbinit ka thėnė se “mė parė duhet tė kalojmė me sukses pėrballjen me Vllazninė, pastaj do tė kemi kohė tė flasim pėr ndeshjet e tjera, qoftė dhe pėr ato me skuadrat e kreut”.


  _________________
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Re: JAVA 26 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Sat Apr 05 2008, 13:07

  Kuqeblutė nė “alarm”, por Deda s’dorėzohet
  Mungojnė katėr titullarė, Kaēi, Lika, Teli e Sukaj, megjithatė nė Peqin do tė kėrkohet tė mos dalin pa pikė  Kaēi, Lika, Teli e Sukaj janė katėr lojtarėt, qė nuk do tė jenė
  sot nė transfertėn e vėshtirė tė Vllaznisė nė fushėn e Peqinit. Nuk
  mjaftuan problemet e Kaēit, i deklaruar qė nuk do tė ishte i gatshėm
  menjėherė pas ndeshjes me Flamurtarin, javėn e kaluar, kur kartoni i
  “idhėt” qė mori ishte i treti dhe e la pushim pėr kėtė javė. Mė pas, nė
  mesjavė, telashet vazhduan me Gilman Likėn, i cili pėsoi njė tėrheqje
  muskulare, ndėrsa numri i mungesave ėshtė shtuar, duke e bėrė situatėn
  shumė alarmante. Admir Teli ishte “dhembja e kokės” e radhės pėr
  shkodranėt nė fillimin e seancės stėrvitore tė djeshme, qė u zhvillua
  paradite nė stadiumin “Loro Boriēi”, ndėrsa aty nga fundi i saj vjen
  edhe goditja tjetėr po aq e rėndė, kur dėmtohet Xhevahir Sukaj.
  Shtatlarti Teli, edhe pse ishte stėrvitur rregullisht gjatė ditėve tė
  javės, dje nuk ėshtė paraqitur fare nė stėrvitje. Stafi teknik ėshtė
  vėnė nė dijeni pėr gjendjen aspak tė mirė shėndetėsore tė mbrojtėsit
  shkodran, pėr tė cilin thuhet se po kalon njė grip tė rėndė, ndėrkohė
  qė ka dhe njė shqetėsim jo tė vogėl me njė dhėmballė, qė ia ka enjtur
  nofullėn. Sapo ėshtė informuar pėr gjendjen, mjeku Ēoba ka nxituar
  menjėherė tek banesa e Telit, nė pėrpjekje pėr tė dhėnė ndihmėn nė
  mundėsinė e riaftėsimit. E, ndėrsa ėshtė kthyer nė stadium, Ēoba ėshtė
  ballafaquar me dėmtimin e Xhevahir Sukajt, qė e ka rėnduar sė tepėrmi
  situatėn nė kampin kuqeblu.  Karikimi i skuadrės


  Nė tė tilla kushte, kur problemet shfaqeshin zinxhir njėra pas
  tjetrės, trajneri Haxhiosmanoviē ėshtė pėrpjekur tė marrė frenat e
  situatės nė dorė. Kėsisoj, pasi ka mbledhur skuadrėn nė pėrfundim tė
  seancės, Deda u ka folur jo pak futbollistėve pėr rėndėsinė qė ka kjo
  ndeshje pėr Vllazninė, sepse njė rezultat pozitiv u jep kuqebluve njė
  garanci mė tepėr, pėr tė vijuar tė komandojnė vendin e tretė. Nė rast
  tė kundėrt, nėse ata humbasin dhe rivalėt i kapėrcejnė nė tabelė,
  atėherė vėshtirėsitė e realizimit tė objektivit shtohen sė tepėrmi.
  Ndaj, Deda i ka kėrkuar skuadrės tė mobilizohet maksimalisht pėr kėtė
  ndeshje e ta kalojnė atė me sukses. Edhe pse nė tė tilla kushte,
  malaziasi i pankinės shkodrane nuk dorėzohet, kur thotė se “do tė
  luftojmė fort pėr tė marrė njė fitore, por, edhe nėse ndeshja pėrfundon
  nė barazim, sėrish duhet tė jemi tė kėnaqur, nisur nga situatat me tė
  cilat po pėrballet skuadra”. Dhe, mesa thuhet nga burime brenda
  skuadrės, Deda ka marrė nga futbollistėt premtimin se do tė japin
  gjithēka nė fushėn e lojės, pėr ta kapėrcyer me sukses kėtė ndeshje
  delikate.  Nė mes dy “zjarreve”


  Fati qė tė mėrkurėn e ardhshme Vllaznisė do t’i duhet tė luajė
  ndoshta njė nga ndeshjet mė vendimtare tė kėtij sezoni, atė me Dinamon
  nė “Loro Boriēi”, nė kuadrin e gjysmėfinales sė parė tė Kupės sė
  Shqipėrisė, i ka vėnė kuqeblutė nėn njė trysni tė madhe. Pikėt duhen nė
  Peqin pėr tė mbajtur vendin e tretė, por nė krahun tjetėr, 90﷓minutėshi
  i sė mėrkurės ėshtė tejet ngacmues pėr ta. Burimet nga brenda klubit
  shkodran bėjnė tė ditur se, nė raport me dėmtimet dhe gjendjen aktuale
  tė skuadrės, projektet pėr lojtarėt, qė do tė dalin nė fushė nga minuta
  e parė, janė duke u analizuar me tepėr seriozitet dhe profesionalizėm.
  Gjithsesi, synohet qė tė krijohet njė situatė sa mė normale nė
  ballafaqimin e sotėm, ndėrkohė qė informacionet janė qė vemendja dhe
  pėrqendrimi kryesor do tė jenė patjetėr te krijimi i klimės sa mė tė
  shėndoshė pėr ndeshjen e sė mėrkurės nė kupė, aty ku Vllaznia duhet tė
  jetė mė e kompletuar se kurrė.  _________________
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Vllaznisė i rėndon ende humbja 4-0

  Mesazh nga stilltoni prej Sat Apr 05 2008, 13:10

  Vllaznia kėrkon me forcė pikėt maksimale nga ballafaqimi me Shkumbinin nė transfertėn e Peqinit, por kujtimet e hidhura tė asaj humbje “poker” me rezultatin 4-0, ende rėndojnė psikologjikisht nė shtėpinė kuqeblu.

  Nė kampin e Gugash Maganit ndodhet njė lojtar qė e njeh mirė Vllazninė. Ky ėshtė ish-sulmuesi i kuqebluve, gjirokastriti Arlind Nora, i cili pėr fat tė mirė apo tė keq, shėnoi edhe golin e parė tė Vllaznisė nė fitoren 3-1 tė fazės sė parė.

  Por, nėse ish-sulmuesi i Elbasanit synon tė kontribuojė pėr bardhekaltėrit peqinas pas humbjes 3-0 me Besėn e Kavajės, Shkumbinit i mungon Gentian Stojku, i cili ka realizuar nė portėn e Grimės tre nga pesė golat qė ka shėnuar formacioni i presidentit Xhavit Ismaili.

  Vllaznia (gjysmėfinaliste nė Kupė) ndjen presionin e Besės (me pikė tė barabarta), pėr mė tepėr qė i mungojnė dy lojtarė me peshė: Albert Kaēi (i pezulluar) dhe Gilman Lika (i dėmtuar).

  Sulmuesi i Vllaznisė, Vioresin Sinani, njėherėsh edhe golashėnuesi mė i mirė i kampionatit (17 gola) synon nga ana e tij tė shėnojė tė paktėn njė gol kundėr peqinasve, kur nė 180 minutat e para nuk ėshtė autori i asnjė prej 4 golave tė realizuar nga skuadra e tij kundėr Shkumbinit.

  Shkumbini, qė nė shtėpi ka pėsuar vetėm njė humbje nga 12 takimet e luajtura, kėrkon tė bėjė kthesėn pas humbjes shokuese nė Kavajė.

  Ky do tė jetė takimi i 36-tė midis dy skuadrave: 12 fitore Shkumbini, 5 barazime dhe 17 fitore Vllaznia.

  Sponsored content

  Re: JAVA 26 / SHKUMBINI - VLLAZNIA

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 03:01