Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Isaj, besimi pėr tė dalė me pikė

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Isaj, besimi pėr tė dalė me pikė

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Mar 27 2008, 20:18

  Isaj, besimi pėr tė dalė me pike
  Fitorja e Shkumbinit ndaj Tiranės ka krijuar njė klimė optimiste nė kampin peqinas. Sekretari i klubit, Astrit Isaj, ėshtė shprehur se nė skuadėr ėshtė rritur besimi pėr tė pretenduar ngjitjen mė lart nė renditje.“Fitorja e arritur ndaj Tiranės ka ndikuar shumė nė pėrmirėsimin e gjendjes sė skuadrės, e cila mė nė fund u zhbllokua nga ngėrēi psikollogjik, qė e kishte pushtuar. Tani kemi tė drejtė tė pretendojmė pėr t’u ngjitur mbi mesin e tabelės” ka thėnė Isaj. Nė fundjavė,skuadra peqinase do tė ndeshet nė Kavajė me Besėn, nė kushtet kur, pas humbjes nė Vlorė, ajo ėshtė e tur pėr pikė. Megjithatė, Isaj kujdeset tė mos e “fryjė” kundėrshtarin. “Do tė jetė njė ndeshje e vėshtirė, por jo e papėrballueshme. Skuadra do tė luajė pėr njė rezultat pozitiv dhe unė mendoj se ajo i ka realisht mundėsitė pėr tė mos dalė pa pikė nga stadiumi i Kavajės” ka theksuar Isaj, duke treguar se peqinasit dėshirojnė tė bėjnė njė tjetėr paraqitje dinjitoze, edhe pse kėtė herė nė transfertė. “Nuk duhet tė gabojmė, nėse duam t’u afrohemi skuadrave nė katet e larta tė renditjes. Besoj se do tė jetė njė ndeshje e fortė,
  pasi tė dyja skuadrat do tė jenė tė motivuara pėr tė realizuar
  objektivat e tyre” nėnvizon Isaj. Sipas tij, Shkumbini i ka tė gjitha
  mundėsitė tė ballafaqohet si i barabartė me Besėn, ndėrsa nuk do t’i mungojė as mbėshtetja e tifozerisė peqinase, qė do tė jetė e shumtė nė stadiumin e Kavajės. “Nė njė ndeshje mund tė ndodhė gjithēka dhe Shkumbini disa raste ėshtė larguar nga Kavaja duke marrė pikė. Pėrse tė mos ndodhė kėshtu dhe kėtė herė” thekson Isaj, i cili nuk shikon qė Besa tė ketė shumė avantazhe, edhe pse do tė luajė nė fushėn e saj.“Askush nuk e kishte menduar se Shkumbini do tė fitonte ndaj Tiranės.Nėse edhe ndaj skuadrės kavajase do tė luhet po me atė mobilizim dhe shpirt kolektiviteti, atėherė nuk do tė dalim pa pikė edhe ndaj Besės” ka pėrfunduar Isaj.


  _________________

   Ora ėshtė Thu Apr 26 2018, 05:07