Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  12 klubet: Pango te firmose statutin e FSHF

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  12 klubet: Pango te firmose statutin e FSHF

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Mar 27 2008, 20:12

  12 klubet: Pango te firmose statutin e FSHF
  Deklaratė e pėrbashkėt pėr shtyp  Ne,
  pėrfaqėsuesit e 12 klubeve tė Kategorisė Superiore, tė mbledhur sot nė
  njė takim nė Federatėn Shqiptare tė Futbollit, me Presidentin e FSHF-sė
  dhe Komitetin Ekzekutiv tė saj, me shumė seriozitet, kemi marrė
  informacion dhe kemi diskutuar pėr gjendjen nė futbollin shqiptar dhe
  pasojat qė janė krijuar pas vendimit tė Komitetit Ekzekutiv tė FIFA-s
  dhe UEFA-s, pėr pezullimin e Shqipėrisė nga tė gjitha kompeticionet
  evropiane dhe botėrore.

  Tė shqetėsuar pėr kėtė vendim, i cili jo
  vetėm e penalizon rėndė futbollin shqiptar por prek edhe
  drejtėpėrdrejtė, investimet tona, ne pėrfaqėsuesit e klubeve tė
  kategorisė superiore vendosėm:

  1. T’i kėrkojmė Ministrit tė
  Turizmit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve z. Ylli Pango, tė plotėsojė
  zyrtarisht kėrkesat e parashtruara nga FIFA dhe UEFA. Tė firmosė
  statutit e aprovuar nė asamblenė e datės 09.06.2007 nga anėtarėt e saj.

  2. Z. Ministėr, tė demostrojė vullnet tė plotė, qė garanton plotėsimin
  e kushteve tė vėna nga FIFA dhe UEFA dhe tė hyjė sa mė parė nė kontakt
  me kėto organizma pėr zgjidhjen e problemit.

  3. Ne garantojmė
  tėrė opinionin publik se do tė jemi kritikė ndaj fenomeneve negative qė
  shfaqen nė futbollin shqiptar. Ne garantojmė, se do t’i luftojmė kėto
  fenomene negative brenda familjes sė futbollit dhe me mbėshtetjen e
  anėtarėve tė saj.

  4. U ra dakort qe nė Asamblenė e ardhėshme tė
  rradhės sė FSHF-sė tė vendosen nė rendin e ditės dhe tė diskutohhen
  disa pika pėr tė cilat ne si klube do tė biem dakort.

  Ne garantojme se kemi te gjitha forcat pėr t’i zgjidhur vetė dhe brenda familjes tonė problemet tona.

  Pėrfaqėsuesit
  e klubeve tė Kategorisė Superiore, konfirmojnė se do tė vazhdojnė
  normalisht aktivitetin dhe njėkohėsisht janė tė bindur qė kjo gjendje
  duhet tė kapėrcyer sa mė shpejt. Futbolli shqiptar ka nevojė tė
  rikthehet urgjentisht nė familjen e madhe tė futbollit botėror, atje ku
  e ka vendin dhe ku meriton tė jetė.

  Klubet e Kategorisė Superiore

  Marre nga fshf.org


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 03:32