Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Xhavit Ismaili premton besnikėri e mbėshtetje

  Share

  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  Re: Xhavit Ismaili premton besnikėri e mbėshtetje

  Mesazh nga paolo rossi prej Sat Mar 15 2008, 16:07

  Presidenti e kryebashkiaku mohojnė pėrēarjen
  Xhavit Ismaili premton
  besnikėri e mbėshtetje
  “Kėrkoj fitoren ndaj Tiranės pėr tė kthyer buzėqeshjen”

  Nė kampin peqinas, java qė po lihet paska qenė nga mė tė nxehtat e kėtij sezoni. Kėsaj here nė epiqendėr tė kėsaj “krize” nuk kanė qenė mė vetėm futbollistėt e Shkumbinit, por mbi tė gjitha drejtuesit bardhekaltėr. Fillimisht me gishtin e drejtuar nga deputeti i Peqinit, Dashnor Sula, i konsideruar nė media si njė person me pozitė qė nė disa situata kritike nxit akoma mė tepėr atmosferėn. Pėr tė vijuar mė pas me presidentin e klubit peqinas, Xhavit Ismaili, pėr tėcilin ėshtė folur jo pak nė media e ambientet sportive, se mund tė ndėrpresė financimet e ekipit, pėr t’u transferuar te Kastrioti. Njė alternativė kjo qė u konsiderua edhe mė e mundshme, pasi vetė presidenti Ismaili, nė lidhje telefonike pėr televizionin “Ora Neės” nuk e mohoi kėtė mundėsi. Ajo qė e bėnte akoma edhe mė tė besueshme mundėsinė e kėtij transferimi ishte fakti se, gjithēka u ndėrtua mbi aludimin se marrėdhėniet mes drejtuesve mė tė lartė tė skuadrės sė Shkumbinit kishin filluar tė “kriseshin”. Njė atmosferė kaotike kjo qė nga vetė kryetari i Bashkisė sė Peqinit, Ilir Rrusha, ėshtė mohuar kategorikisht. Akoma mė shumė, sipas Rushės, gjithēka duket qėllimisht e trilluar pėr tė dėmtuar skuadrėn. “Gjithēka e lakuar nė media mbi situatėn te skuadra e Shkumbinit ėshtė thjesht thashethem pėr tė destabilizuar situaten tonė. Dua tė garantoj se marrėdhėniet tona si donatorė janė normale dhe tepėr korrekte. Presidenti Ismaili gėzon respektin dhe mbėshtetjen tonė pėr drejtimin e skuadrės. Ai ėshtė treguar gjithmonė korrekt, duke e mbėshtetur atė financiarisht. Madje gjej rastin ta falėnderoj pėr punėn e madhe qė ka bėrė gjatė kėsaj periudhe. Shkumbini ka qenė dhe vazhdon tė jetė zgjedhja e bėrė nga vetė presidenti Ismaili”, - deklaroi kryetari i Bashkisė sė Peqinit, Ilir Rrusha. Pėr tė pėrmirėsuar situatėn nė kampin peqinas e pėr tė bėrė gjithēka edhe mė tė besueshme ka menduar vetė presidenti i klubit peqinas, Xhavit Ismaili.
  “Nuk mė ka shkuar kurrė nė mendje qė tė largohem nga drejtimi i Shkumbinit, pavarėsisht situatave qė kemi kaluar kėtė sezon. Qė kur kam ardhur nė Peqin, kam pasur objektiv kryesor tė qėndroj sa mė tė gjatė dhe tė bėj maksimumin tim pėr ta ngjitur sa mė lart skuadrėn. Prandaj, unė do tė vazhdoj ta mbėshtes Shkumbinin. Kam qenė pranė lojtarėve dhe u kam kėrkuar qė nė ndeshjen me Tiranėn tė japin maksimumin pėr tė marrė fitoren,rezultatin e vetėm qė do tė na kthente buzėqeshjen tė gjithėve nė Peqin”, - deklaroi kreu i klubit tė Shkumbinit, Ismaili.

  Magani, me mendjen te Tirana.
  Nė prag tė ndeshjes me Tiranėn, trajneri i bardhekaltėrve, Gugash Magani, deklaron se Shkumbini do tė luajė me mentalitet fituesi. “Mendoj se jemi pėrpjekur ta pėrgatisim mė sė miri kėtė takim. Ajo tek e cila jemi pėrqendruar ėshtė mėnjanimi i ēdo lloj provokimi mediatik qė kanė buēitur ditėt e fundit kundėr nesh. Ēdo gjė nė skuadėr ėshtė e qetė, kjo edhe falė punės sonė gjatė gjithė kėsaj jave, por njėkohėsisht edhe falė mbėshtetjes qė ka treguar presidenti Ismaili, duke qenė pranė ekipit thuajse ēdo ditė. Kam kėrkuar qė lojtarėt tė tregohen tė kujdesshėm nė fushėn e lojės dhe tė luajnė me mentalitet fitues. Shpresoj t’i kthehemi lojės sė bukur dhe fitores nė kėtė takim”, - deklaroi kreu i pankinės, Magani.

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:40