Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  UEFA pezullon Shqipėrinė, Kosova nė monitorim

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  UEFA pezullon Shqipėrinė, Kosova nė monitorim

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Mar 15 2008, 02:31

  UEFA pezullon Shqipėrinė, Kosova nė monitorim
  Qeveria
  e futbollit Europian, UEFA pezulloi Shqipėrinė pėr shkak tė ndėrhyrjeve
  politike tė shtetit shqiptar nė autonominė e Federatės Shqiptare tė
  Futbollit. Nė komunikatėn e FIFA-s, thuhej se administrata e FIFA-s do
  tė ndjekė nga afėr zhvillimet diplomatike nė lidhje me njė aderim tė
  mundshėm tė Kosovės.

  AUDITIMI

  Pas kėmbėnguljes
  sė pėrsėritur tė Ministrisė sė Turizimit, Kulturės, Rinisė e Sporteve
  pėr tė kryer auditimin nė institucionin mė tė lartė tė futbollit
  shqiptar, kontroll qė u kundėrshtua mė forcė nga FIFA dhe UEFA.

  KUNDĖRSHTIMI

  Ministri
  i Sporteve, Ylli Pango firmosi pak kohė mė parė statutin e FSHF-sė, por
  duke bėrė disa ndryshime tė cilat u konsideruan tė pa pranueshme nga
  FIFA dhe UEFA. Marrėveshja e shumėkėrkuar nga kėto dy organizma midis
  qeverisė shqiptare dhe FSHF nuk u arrit asnjėherė, pasi ministria e
  Sporteve nuk ka pranuar tė njohė pavarėsinė e FSHF-sė.

  HERA E DYTE

  Kjo
  ėshtė hera e dytė brenda 15 viteve qė Federata Shqiptare e Futbollit
  pezullohet nga aktivitet ndėrkombėtare. Pas kėtij vendimi nėse qeveria
  shqiptare nuk do tė tėrhiqet nga qėndrimi i saj, atėherė Shqipėria nuk
  do tė luajė asnjė ndeshje ndėrkombėtare.

  NDESHJE NDERKOMBETARE

  Shqipėria
  ndodhet nė grupin 1 eliminator tė Kampionatin Botėror “Afrika 2010”, sė
  bashku edhe me Suedinė, Portugalinė, Danimarkėn, Hungarinė e Maltėn.
  Edhe ekipet shqiptare nuk do tė kenė asnjė mundėsi tė luajnė nė
  kompeticionet ndėrkombėtare si Liga e Kampioneve, Kupa UEFA apo Kupa
  Intertoto.

  SPANJA

  Ndėrkohė, pėrsa i pėrket
  Spanjės, sipas asaj qė shkruhet nė komunikatėn e shtypit, FIFA vendosi
  tė monitorjė situatėn, duke i lėnė njė afat tetė mujor. Situata nė
  Turqi do tė vazhdojė tė monitorohet, ndėrkohė qė pezullime mund tė
  pėsojnė Magadaskari, Kuvajti dhe Dominika, nė rast se ato nuk
  ndryshojnė qėndrim.


  _________________

   Ora ėshtė Sat Nov 17 2018, 13:57