Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Klevis Dalipi: Dua kthim te fitorja dhe te goli

  Share
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Klevis Dalipi: Dua kthim te fitorja dhe te goli

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Thu Mar 13 2008, 13:31

  Klevis Dalipi: Dua kthim te fitorja dhe te goli

  Problemet nė futbollin shqiptar kuptohet qė nuk kanė tė mbaruar,
  ato na ndodh t’i dėgjojmė thuajse ēdo javė. Kjo tregon se asnjė
  ekip nuk po i shpėton kėsaj dukurie. Kuptohet, qė njė situatė e tillė aspak e kėndshme ka “infektuar” edhe ekipin e Shkumbinit, qė nė disa javė ka pasur njė mungesė tė theksuar rezultatesh. Fundjava e kaluar nė mediat sportive ėshtė pėrfolur gjerėsisht pėr largime nė numėr tė madh lojtarėsh nga ekipi peqinas, por nė fakt, realiteti nuk ka qenė kaq drastik. Drejtuesit e klubit peqinas kanė vazhduar tė kenė besim tek lojtarėt e tyre, ndaj dhe ekipi do tė vazhdojė tė ketė nė gjirin e vet grupin e mėparshėm, me pėrjashtim tė sulmuesit Gentian Stojku. Rreth kėsaj situate dhe vazhdimėsisė sė ekipit, ne realizuam njė intervistė edhe me sulmuesin elbasanas tė Shkumbinit, Klevis Dalipi, i cili flet edhe pėr atė qė ėshtė thėnė pėr tė gjatė ditėve tė fundit.
  Ēfarė mendoni pėr gjendjen e krijuar nė ekip?
  Mendoj se ėshtė njė situatė momentale, pasi ekipi ka nė gjirin e vet Klevis Dalipi: Dua kthim te fitorja dhe te goli lojtarė tepėr tė mirė, tė cilėt do tė mund ta zgjidhin dhe ta kthejnė shpejt kėtė situatė. Ne kemi forcat pėr tė treguar vlerat tona reale.
  Jeni pėrfolur edhe ju nga mediat pėr njė largim nga drejtuesit e klubit...
  Mendoj se kushdo mund tė flasė, por ne nuk duhet t’u ėrmbahemi
  fjalėve tė pabaza e ndonjėherė edhe spekulative. Kam folur me
  drejtuesit e klubit dhe ēdo gjė ka gjetur rrugėn e mirėkuptimit. Unė jam njė futbollist profesionist dhe nė ēdo takim tek ekipi i Shkumbinit kam menduar dhe jam munduar tė jap maksimumin tim.
  Cili ėshtė mendimi juaj pėr sfidėn e radhės me Tiranėn?
  Nė ndeshjet e fundit jam pėrpjekur tė jap maksimumin, por edhe
  fati nuk mė ka ndihmuar dhe kam disa takime qė s’kam arritur tė
  gjej dot golin. Shpresoj qė nė pėrballjen e radhės tė japim maksimumin tė gjithė si skuadėr. Nė aspektin individual do shpresoja shumė qė tė gjeja golin dhe t’i jap ekipit fitoren.


  Nga PanoramaSport


  _________________

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:19