Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Ismaili, presidenti i Shkumbinit te Kastrioti?

  Share

  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  Ismaili, presidenti i Shkumbinit te Kastrioti?

  Mesazh nga paolo rossi prej Wed Mar 12 2008, 19:33

  Ismaili, presidenti i Shkumbinit te Kastrioti?

  E bujshme me Xhavit Ismailin. Presidenti aktual i skuadrės sė Shkumbinit mund tė ndryshojė skuadėr. Ismaili pritet tė ndėrpresė financimet nė skuadrėn peqinase dhe tė marrė drejtimin e skuadrės sė Kastriotit. Pasi nga skuadra krutane u larguan dy presidentėt, Kujtim Baholli e Shkėlzen Zhilli, biznesmeni I suksesshėm nė ndėrtime tashmė duket se do tė marrė drejtimin e Kastriotit. Nė njė bisedė telefonike pėr “Ora Sport”, Xhavit Ismaili nuk e ka pėrjashtuar mundėsinė qė tė marrė drejtimin e Kastriotit.

  “Ende nuk kam vendosur por gjithēka ėshtė e mundshme”,-ka thėnė presidenti aktaul i Shkumbinit. Rezultatet jobindėse nė kėtė sezon me skuadrėn e Shkumbinit, por edhe fakti qė ekipi i Kastriotit tashmė do tė ketė njė stadium tė rikonstruktuar dhe ėshtė mė pranė kryeqytetit, mund tė spostojnė vėmendjen nė njė tjetėr ekip.

  Lajmi qarkullon prej ditėsh nė qarqet sportive, fill pas eleminimit nė Kupė ndaj Elbasanit, e duket se Xhavit Isamili ka vendosur tė ndryshojė “fanellė”.

  49- vjeēari biznesmen nė sektorin e ndėrtimeve ishte nė sezonin e parė tė tijin nė drejtimin e njė skuadre. Shkumbini ishte lidhja e tij e parė me botėn e futbollit si investitor. Njė eksperiencė qė nuk shkoi ashtu siē parashikohej nė fillim tė kampionatit. Ndoshta me Kastriotin, do tė gjejė tė tjera stimuj….
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Ismaili, presidenti i Shkumbinit te Kastrioti?

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Mar 12 2008, 23:01

  turp ti vij po te iki,sepse peqinsit e kan respektu...

  ene po iku ky inshallah na vin cuna peqinas ne drejtim te skuadres si Fatmir Rakipi....


  _________________

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:34