Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Gentian Stojku pėrjashtohet nga Shkumbini

  Share

  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  Re: Gentian Stojku pėrjashtohet nga Shkumbini

  Mesazh nga paolo rossi prej Wed Mar 12 2008, 16:58

  A.HALLULLI
  11-03-2008

  Gentian Stojku pėrjashtohet nga Shkumbini

  Kėsaj radhe ėshtė e vėrtetė, Gentian Stojku qė nga dita e djeshme nuk ėshtė mė lojtar i Shkumbinit. Kėtė gjė e ka bėrė vetė tė ditur presidenti i klubit peqinas Xhavit Ismaili, i cili para tė gjithėve, dje, nė analizėn e humbjes sė fundit me Elbasanin, ka bėrė tė ditur vendimin ekstrem tė tij. Nė fakt Stojku ishte paralajmėruar edhe mė parė, por, si duket, tani drejtuesve peqinas u ka sosur durimi. Stojku ėshtė bėrė "mollė sherri" qė nė fillim tė sezonit mes dy klubeve tė Shkumbinit dhe Elbasanit, sepse, pasi firmos me Shkumbinin, kėrkonte rikthimin tek Elbasani. Mė pas ai filloi tė luante pėr peqinasit, por, pas disa javėsh, ai bėn njė gjest tejet tė shėmtuar nė Durrės, teksa godet Dushkun pa top dhe pezullohet nga FSHF-ja pėr disa javė. Por, pėr habinė e tė gjithėve, ai ėshtė golashėnuesi mė i mirė i ekipit, duke treguar se mbetet i domosdoshėm te Shkumbini. Megjithatė, humbja e fundit me Elbasanin, nuk ėshtė pėrtypur mirė nga drejtuesit e Shkumbinit dhe njė nga fajtorėt pėr kėtė, sipas tyre, ėshtė edhe Gentian Stojku, i cili nė kėto 10 javė tė mbetura do tė qėndrojė pa skuadėr. Nė fakt ėshtė diskutuar pėr njė pėrjashtim edhe tė sulmuesit tjetėr Klevis Dalipi, edhe ky po nga Elbasani. Duke parė qė Dalipi ka pasur probleme me dėmtimin, presidenti Ismaili e ka falur atė, pasi pjesa tjetėr e drejtuesve ishin kundėr tij. Ndėrkohė kritika ka pasur edhe pėr futbollistėt e tjerė, tė cilėt janė angazhuar qė do tė bėjnė kthesėn, pasi tani mė shumė koka duhet kthyer prapa nga skuadrat qė e ndjekin Shkumbinin, sepse fundi i kampionatit ka edhe surpriza. Gjithsesi, gjendja nuk ėshtė aspak e mirė nė kampin peqinas, qė pas eliminimit nga kupa, vijnė dy humbje rresht nė kampionat, qė ēuan edhe nė kėtė vendim ekstrem tė presidentit pėr pėrjashtimin e Stojkut.

   Ora ėshtė Thu Apr 26 2018, 03:15