Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  DORIAN BYLYKBASHI

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  DORIAN BYLYKBASHI

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Mar 03 2008, 17:05

  Bylykbashi shėnon dhe i jep njė pikė Krivbasit
  Dorian Bylykbashi, mesfushori i Kombėtares shqiptare qė aktivizohet te skuadra e Krivbasit, ka shėnuar dje nė ndeshjen kundėr Tavrias dhe ka ndihmuar ekipin e tij qė tė marrė njė pikė tė vyer nė ndeshjen e vlefshme pėr kampionat. Ky ishte goli i tretė sezonal pėr elbasanasin. Ish-kapiteni i skuadrės sė Elbasanit ka mundur ta dėrgojė topin nė rrjetė nė minutėn e 26-tė tė lojės, duke kaluar Krivbasin nė avantazh. Ekipi i tij nuk arriti tė ruante epėrsinė, pasi skuadra mike barazoi nė minutėn e 40-tė tė ndeshjes. Dorian Bylykbashi ishte futbollisti mė i mirė nė fushė pėr Krivbasin. Ndėrkaq Henri Ndreka dhe Isli Hidi janė aktivizuar si titullarė nė takimin e djeshėm. Ervin Bulku nuk ka luajtur pėr shkak tė njė tėrheqjeje qė ka pėsuar pak ditė, para se tė fillonte faza e dytė e kampionatit ukrainas.


  _________________

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 16:43