Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkėlqim Muēa jep dorėheqjen nga Tirana

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Shkėlqim Muēa jep dorėheqjen nga Tirana

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Mar 03 2008, 16:50

  Shkėlqim Muēa jep dorėheqjen nga TiranaHumbja
  poshtėruese 1-4 me nė derbin me Partizanin prodhoi edhe viktimėn e parė
  nė shtėpinė bardheblu. Shkėlqim Muēa, sekretari i KF Tirana, njėherėsh
  edhe trajneri i dha titullin e 23-tė kampionėve nė fuqi, dha dorėheqjen
  e parevokueshme. Lajmi konfirmohet nga njė burim shumė i afėrt i
  “pokerit” tė donatorėve, ndėrkohė qė zyrtarisht Muēa do ta bėjė tė
  ditur atė nė orėn 14:00 nė njė konferencė tė jashtėzakonshme shtypi.

  ARSYET

  Tirana,
  rekordmenia shqiptare, ėshtė duke kaluar njė nga momentet mė tė
  vėshtira nė 15 vitet e fundit. E shpėrfytėruar nė lojė, e ē’organzuar
  nė drejtim, e dėshtuar nė merkato, pa shpresė pėr titull, me tre
  trajnerė tė brenda 22 javėve. Njė kosto financiare qė ka njė faturė 1
  milion dollarė.

  DEBATET

  Marrėdhėniet e ndera tė
  sekretarit Muēa me katėrshen e donatorėve nisėn tė bėhen publike
  menjėherė pas shkarkimit tė trajnerit Astrit Hafizi, pas barazimit me
  Elbasanin 2-2. I akuzuar pėr strategji tė gabuar nė merkato: largimin e
  katėr lojtarėve titullarė qė fituan titullin kampion (Allmuēa, Abraham,
  Pisha, Sinani) dhe rekrutimin e lojtarėve qė nuk arritėn tė
  pėrshtateshin me grupin, Muēa nuk ka mundur t’i bėjė ballė presionit
  pėr dorėheqje tė parevokueshme.

  LARGIMET

  Pas
  pėrjashtimit tė Eldorado Merkoēit, Oriand Abazaj, por dhe transferimeve
  jashtė tė Isli Hidit, Nevil Dedes, Tirana humbi boshtin e saj, duke
  marrė parasysh edhe dėmtimin e gjatė tė Devi Mukės. Sulmuesi Daniel
  Xhafaj zhgėnjeu totalisht, ndėrkohė qė Indrt Fortuzi nuk mund tė bėjė
  mė shumė.

  MERKATO

  Edhe pse kreu dy faza
  pėrgatitore tė kushtueshme nė Maqedoni dhe nė Turqi, dhe sidomos me
  rekrutimet e fundit: francezit Mohelebi, maqedoasit Sasho Gjoreksi,
  kosovarit Hyseni, shqiptaro-kroatit Kcira, Tirana nuk ka mundur tė
  bindė asnjėherė kėtė sezon.

  MEMA

  Trajneri aktual
  Mema ka deklaruar pas humbjes me Partizanin tha se ekipi nuk mund te
  mbahet peng i dy tre lojtareve dhe shume shpejt do te deklarohen emrat
  qe do te gjobiten dhe do te pezullohen nga skuadra.

  TOPI

  "Tirana
  ėshtė sėmurė me kancer”, - tha gazetari i njohur sportiv Dritan Lundra
  nė “Fokus Sport” (TV Koha). “Tirana ėshtė njė ekip pa identitet” tha
  pėr “Alsat”, presidenti Bamir Topi, ish-presidenti i Tiranes.

  Nga Albania-Sport.com


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:19