Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  XHENAJ CUTRA

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  XHENAJ CUTRA

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Mar 03 2008, 15:30

  Xhenai Ēutra ėshtė talenti mė i ri i zbuluar nė
  kampionatet shqiptare. Ka qenė njė rastėsi qė menaxheri Adrian Aliaj ka
  mundur tė shohė aftėsitė e mesfushorit 19-vjeēar nga Tirana dhe tė
  dashurohet me cilėsitė e tij teknike. I pranishėm nė ndeshjen e 14
  dhjetorit midis Apolonisė dhe Pogradecit, menaxheri shqiptar ka mbetur
  i mahnitur nga mesfushori fantazist i liqenorėve, qė nė tė kaluarėn e
  tij ka qenė pjesė e tė rinjve tė Partizanit. Xhenai Ēutra ka lėnė
  pėrshtypje te ishlojtari i kombėtares qė do tė dėrgonte njė vėzhgues nė
  njė takim tjetėr tė Pogradecit. Ishte ndeshja Luftėtari-Pogradeci, aty
  ku u pa edhe goli i parė i Ēutras nė kėtė sezon, gol qė shtoi edhe mė
  shumė vlerat e tij pėrpara syve tė tė dėrguarve tė Aliajt. Menaxheri do
  tė ishte entuziast pėr kėtė lojtar, ndaj do tė shprehej: "Ėshtė njė
  prej talenteve mė tė mėdhenj dhe me njė tė ardhme tė ndritshme pėrpara.
  Me ato ēfarė pashė mund tė them se futbollistėt si ai janė shumė tė
  rrallė pėr t’u gjetur, pėr mė tepėr nuk e kuptoj sesi nuk ėshtė zbuluar
  mė parė njė lojtar me cilėsitė e tij. Gjatė kėsaj periudhe do tė
  pėrpiqem qė ai tė lėvizė prej andej, do mundohem qė ta sjellė nė
  Kroaci, ndoshta te Dinamo e Zagrebit, ose minimumi nė njė skuadėr tė
  Superiores nė Shqipėri. Ēutra do tė jetė njė prej lojtarėve mė cilėsore
  nė tė ardhmen”, pėrfundon Aliaj.


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:29