Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  XHULIANO RRUDHO

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  XHULIANO RRUDHO

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Mar 03 2008, 15:13

  Rrudho kalon te Scafatese

  20-vjecari Xhulian Rrudho eshte lojtar i SS Scafatese Calcio. Sot
  skuadra e Scatafese ka bere nje blerje te bujshme duke arritur te marre
  nga Sansovino sulmuesin shqiptar.  Scafatese luan ne Serie C2-C dhe renditet aktualisht ne vend te 14 me 23 pike pas 21 ndeshjesh.  Rrudho u cilesua para 2 vjetesh si nje talent me te ardhme dhe
  arriti kulmin e karrieres se tij kur u ble nga Chievo ne kohen qe ishte
  ne Serie A dhe kishte ne skuader edhe Bogdanin. Por qe atehere duket se
  sulmuesi ka qene ne renie.


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:59