Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  MENTOR ZHDRELLA

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  MENTOR ZHDRELLA

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Mar 03 2008, 15:10

  Shqiptari Zhdrella testohet ne Kryvbas  Mesfushori i 2 Korrikut, Mentor Zhdrella me 25 janar do te merr rrugen
  drejte Turqise, ku nje dite me vone do t'u nenshtrohet provave te
  skuadra ukrainase Kryvbas. Kete e ka konfirmuar edhe menaxheri i
  futbollistit Nexhmedin Haxhiu "Zhdrella me 26 janar do t'i filloje
  provat te Kryvbas. Besoj se ai do te mbese aty pasi trajneri i ekipit i
  ka pare disa ndeshje te tij ne DVD dhe i ka pelqyer", deklaroi Haxhiu
  per Express, te enjten. Ne anen tjeter, mesfushori 19 vjecar beson se
  me cilesite e tij do t'i binde drejtuesit e ekipit ukrainas qe t'i
  ofrojne kontrate. "Per ekipin e Kryvbasit nuk kam njohuri. Por une jam
  i pergatitur shume mire dhe besoj se me sukses do t'i kaloj provat",
  theksoi Zhdrella. Nese Mentori arrin t'i kaloje provat me sukses,
  atehere do te behet shqiptari i peste ne skuadren e Kryvbasit, pas
  Dorian Bylykbashit, Ervin Bulkut, Henri Ndrekes dhe Isli Hidit. Dallku
  e Curri mbesin ne Vorskla Me gjithe ofertat e shumta nga klube te
  ndryshme evropiane, Armend Dallku dhe Debatik Curri, sipas gjitha
  gjasave, deri ne qershor do te mbesin pjese e ekipit ukrainas Vorskla
  Poltava. Mbrojtesi vushtrrias ishte prane transferimit ne ekipin anglez
  Sunderland, por si duket kjo nuk do te ndodhe. Pozita jo e mire e
  klubit ne kampionatin ukrainas ka shtyre Dallkun qe t'i mbese besnik
  Vorsklas. "Kam biseduar me trajnerin dhe ai eshte kategorik qe une te
  mbes ne Vorskla. Por edhe presidenti i klubit me ka marre ne telefon
  dhe ne njefare forme mu ka lut qe une te rri deri ne qershor, pasi
  klubi po rrezikon te bije nga liga. Gjasat me te medha jane qe te
  mbesim ne Vorskla pasi une dhe Curri jem 40 per qind e ekipit",
  deklaroi 24 vjecari. Armend Dallku pjese e ekipit ukrainas eshte qe nga
  qershori i vitit 2005, derisa Debatik Curri fanellen.


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 19:07