Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  MERGIM MAVRAJ

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  MERGIM MAVRAJ

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Mar 03 2008, 14:44

  Ari Han do Mavrajn, lojtari nė mėdyshje  Federata Shqiptare e Futbollit po bėhet gati tė hyjė sėrish nė kontakte
  me mbrojtėsin e talentuar, Mėrgim Mavraj, i cili aktualisht luan te
  Bohumi nė Bundesligėn gjermane. Disa muaj mė parė futbollisti me
  origjinė shqiptare, megjithėse u pajis me pasaportė shqiptare, tha se
  dėshironte tė luante pėr Gjermaninė, madje u grumbullua nė dy ndeshje
  miqėsore jo zyrtare me kombėtaren U-21 tė Gjermanisė.  Megjithatė, burime pranė FSHF-sė pretendojnė se futbollisti
  21-vjeēar ka ndryshuar mendje tani dhe ka gjasa qė tė luajė me
  Kombėtaren shqiptare. Tekniku Ari Han e ka evidentuar menjėherė
  futbollistin e ri, pasi firmosi kontratėn 2-vjeēare me FSHF-nė dhe ka
  kėrkuar informacion pėr lojtarin. Madje, trajneri holandez ėshtė
  shprehur se ai shumė shpejt do tė kontaktojė me Mavrajn dhe do t’i
  kėrkojė kėtij tė fundit tė veshė fanellėn kuqezi. Ari Han e ka pėlqyer
  shumė mbrojtėsin 21-vjeēar tė Bohumit, tek i cili sheh njė lider nė
  mbrojtjen e Shqipėrisė. Sipas tė njėjtave burime, tekniku do tė donte
  qė Mavraj tė grumbullohej qė nė ndeshjen me Moldavinė mė 26 mars.  Reagimi i Mavrajt

  Mirėpo, sipas lojtarit deri tani nuk ka pasur asnjė pėrēapje nga
  ana e FSHF-sė, pėr t’i kėrkuar atij qė tė veshė fanellėn kuqezi. I
  kontaktuar nga “Panorama Sport”, Mavraj ėshtė shprehur se ai nuk ka
  folur me asnjė nga drejtuesit e FSHF-sė apo tė Kombėtares, ndėrkohė qė
  ėshtė shfaqur i lėkundur nė lidhje me kėtė zgjedhje tė rėndėsishme nė
  karrierėn e tij.  “Unė nuk kam pasur asnjė kontakt nga ana e FSH-sė, prej shumė
  kohėsh tashmė. Madje, pėr Ari Hanin si trajner nuk kam informacion, -
  tha Mavraj. – A do tė pranoja tė vishesha kuqezi nėse mė vjen njė
  ftesė? (Heziton) Le tė mė thėrrasin njė herė. Nėse kjo ndodh, atėherė
  do tė mė duhej tė mendohesha para se tė ktheja njė pėrgjigje tė saktė”.
  Mėrgim Mavraj luajti pėr 17 minuta nė ndeshje miqėsore Gjermani-Itali
  vitin e kaluar, vetėm pak kohė pasi kishte marrė nėnshetėsinė
  shqiptare. Ky veprim i tiji shkaktoi reagimin e ashpėr tė presidentit
  tė FSHF-sė, Armand Duka, i cili i kėrkoi tė kthente mbrapsht
  pasaportėn. Kjo gjė nuk ndodhi edhe pse Mavraj do tė shprehej se ai do
  ta kthente pasaportėn menjėherė. Qė nga ajo kohė nuk ėshtė folur mė pėr
  mbrojtėsin. Gjithsesi, edhe pse ėshtė aktivizuar nė njė ndeshje me
  Gjermaninė, lojtari nuk do tė kishte asnjė problem qė tė luante pėr
  ngjyrat e pėrfaqėsueses sė Shqipėrisė. Nga fjalėt e tij mund tė
  dallohej qartė se ishte shumė i lėkundur nė kėtė zgjedhje.  Panorama Sport

  _________________

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:52