Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  HAMDI SALIHI

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  HAMDI SALIHI

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Mar 03 2008, 14:13

  Hamdi Salihi ka luajtur sot gjate gjithe
  ndeshjes dhe ka qene autori i nje goli per SV Ried ne fitoren 3-1
  kunder Cashpoint SCR Altach.  Ried ka kaluar ne avantazh qe ne minuten e katert me Akagündüz. Ne
  minuten e 34' ka qene Drechsel qe e ka cuar ne 2-0 avantazhin dhe
  rezultati nuk ka ndryshuar deri ne fund te pjeses se pare.  Ne pjesen e dyte jane miqte qe shenojne ne minuten e katert duke e
  hapur perseri ndeshjen, por vetem pese minuta me vone ka qene Salihi qe
  ka shenuar golin e trete per vendasit.  Hamdi Salihi po kalon nje sezon shume te mire ne Austri me SV Ried
  pasi deri tani ka shenuar 11 gola ne 25 ndeshje. Ai eshte shenuesi me i
  mire i skuadres por eshte edhe ne vend te dyte ne renditjen e
  golashenuesve te Bundesliges Austriake, se bashku me tre lojtare te
  tjere qe kane 11 gola. Ne vend te pare eshte Alexander Zickler i FC Red
  Bull Salzburg me 15 gola.

  mms://stream01.wbh.eunet.at/sport1.at/2008/bl1/27/27_1_bl1_20072008_200.wmv


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: HAMDI SALIHI

  Mesazh nga polskaALB prej Sun Mar 09 2008, 13:03

  13 arsye qė Salihi duhet tė ketė ftesė

  Kush e beson kėtė: Hamdi Salihi paraprakisht nuk ėshtė nė listėn e ndeshjes sė parė tė Ari Han. Vetė lojtari zyrtarisht thotė qė: “Ok, unė jam gjithnjė kėtu gati”. Askush nuk e beson qė, pėr Salihin tė jetė njėsoj. Sepse nė fund lėshon edhe njė “Ēfarė duhet tė bėj mė shumė pėr tė qenė” Edukata dhe tė qenit profesionist nuk e lejojnė tė thotė mė shumė: por njė gjė ėshtė e sigurt, ai ashtu sikundėr tė gjithė mendojnė: ky djalė ėshtė menaxhuar keq dhe vijon tė menaxhohet kėshtu. Nė raport me aftėsitė e tij


  Ari Han po rrezikon ta nisė me njė polemikė karrierėn e tij
  zyrtare si trajner i Shqipėrisė. Burimet paraprake nga FSHF bėjnė tė ditur se holandezi nuk e ka planifikuar golashėnuesin mė tė mirė
  shqiptar nė listėn prej 18 futbollistėsh qė do tė udhėtojnė drejt
  Kishinievit. Tė njėjtat burime shtojnė se “prisni lista nuk ėshtė ende zyrtare” dhe se “edhe sikur tė mos jetė nė kėtė sfidė ka edhe tre ndeshje miqėsore, do tė shihet”.


  “Do tė shihet” po kthehet nė njė torturė tė vėrtetė, pėr atė
  qė Bariē and Co e kanė konsideruar si “Gerd Myler i Shqipėrisė”. “Unė asnjėherė nuk bėj polemika, do jem gjithnjė gati, nuk kam bėrė kurrė polemika”. Por kufiri e ka njė durim. Hamdiu ka qenė shesh pranė shpėrthimit. Qė atėherė kur Brigel e ”injoronte” sistematikisht, megjithėse shėnonte gati ēdo 45 minuta. Ok, luante te Tirana, ndoshta duhet tė shkonte jashtė. Shkoi, madje nė vetėm njė vit kalendarik ka shėnuar rreth 20 gola me Riedin nė Austri. Edhe dy nė UEFA. Kush i bėn?
  Mund tė shpėrthente edhe nė Lubjanė kur Oto megjithėse gjithė javėn e la tė ėndėrronte se do zbriste nė fushė nė fund vendosi qė jo. Por Bariē ishte aq i zgjuar sa ta mbante gjithnjė tė karikuar. Po tani me Han? “Tė jem jashtė fare? Nuk di ē’tė them”. Dikush pėrpiqet ta interpretojė situatėn e Hamdiut si njė kalimtare. ”Fundja ai dihet kush ėshtė provojmė ndonjė tjetėr”. Por e njėjta logjikė nuk pėrdoret pėr listėn e Hanit kur bie fjala diskutohet pėr Canėn, Lalėn apo Skelėn.
  Sepse edhe kėta aty i kemi Salihi ėshtė njė nga ata sulmuesit qė Shqipėrisė i vijnė rallė. Tani ėshtė 24 vjeē dhe nėse nuk ėshtė konsumuar mė parė ėshtė bėrė gabim. Padiskutim gabim. Ai shėnon gjithnjė, majfton t’i vijė topi i duhur nė zonėn e tij. Han ndoshta tė shkuarėn e tij, nuk e di. Dikush duhet tė thotė se ky djalė ka qenė gjithnjė nė njė listė tė pafundme pritje. Durim ka shumė. Ta lėsh jashtė kundėr Moldavisė nuk bėn gjė tjetėr veēse i shton polemikat. Kėtė sezon ka shėnuar 13 gola zyrtarė.Bogdani 1 e Kapllani 0! Luajnė tė tre jashtė.


  _________________

   Ora ėshtė Sun Jan 20 2019, 15:58