Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  LORIK CANA

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  LORIK CANA

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Mar 03 2008, 14:08

  Evertoni nuk heq dorė nga Lorik Cana, pasi ka
  bėrė njė tjetėr ofertė nė adresė tė mesfushorit shqiptar, duke vėnė nė
  “pjatė” 14 milionė euro. Anglezėt i kanė bėrė njė tjetėr ofertė zyrtare
  Olimpikut tė Marsejės pėr kapitenin e tyre dhe ndryshe nga hera e parė,
  kėtė radhė, menaxherėt e klubit nga Liverpuli kanė kontaktuar edhe me
  vetė futbollistin. “Pėrgjigja ime ka qenė negative, pasi ashtu siē e
  kam thėnė edhe mė parė, nėse do tė largohesha nga Marseja, kėtė do ta
  bėjė vetėm pėr njė klub tė madh tė arenės evropiane”, ka thėnė
  futbollisti. Njė nga skuadrat qė i pėlqen Canės, pėrveē Milanit, ėshtė
  edhe Bajerni i Mynihut dhe duke qenė se aty luan njė nga shokėt e tij,
  Frenk Riberi (ishmarsejez), nuk pėrjashtohet mundėsia qė tė bėhet ai
  ndėrmjetėsi i fillimit tė tratativave. Pas ndeshjes Marsejė-Psg, pak
  ditė mė parė, Cana, Riberi dhe portieri i dytė i Marsejės janė parė tė
  darkojnė sė bashku. Kohėt e fundit nuk ka pasur asnjė interesim konkret
  nga ana e bavarezėve, por nuk pėrjashtohet mundėsia qė tė ketė njė tė
  tillė nė njė tė ardhme tė afėrt. Problem mbetet vetėm deklarata e
  presidentit tė Bajernit, Franc Bekenbauer, i cili tha se verėn e
  ardhshme nuk do tė ketė blerje tė shtrenjta dhe ndėrkaq Marseja nuk do
  tė privohej nga Cana pėr mė pak se 15 milionė euro.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: LORIK CANA

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Mar 03 2008, 14:10

  Kapiteni i Olympique Marseille Lorik Cana ka shenuar sot golin e pare per skuadren e tij ne fitoren 2-1 kunder Auxerre.  Mesfushori shqiptar ka shenuar ne minuten e 7' te ndeshjes dhe avantazhi ka shkuar ne 2-0 ne minuten e 22' pas golit te Cisse.  Miqte kane reaguar por goli i shpreses ka ardhur vetem ne minuten e 89'
  dhe Marseille ka arritur ta ruaj avantazhin edhe pas 3 minutave shtese
  duke fituar 2-1 dhe duke vazhduar te tregojne nje forme shume te mire
  ne kohet e fundit.  Pas nje fillimi shume te keq te sezonit, fitoret e fundit e kane
  ngjitur Marseille ne vend te 4-t ne renditje me 42 pike, 13 pike pas
  kryesuesve Lyon, por vetem 3 pike larg zones se Champions League.

  https://www.youtube.com/watch?v=v_VuGgz7LFY


  _________________

   Similar topics

   -

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 15:53