Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  IGLI TARE

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  IGLI TARE

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Mar 03 2008, 14:03

  E shanė “shqiptar m...”,Tare konflikt me tifozėt


  (Derguar me: 25/09/07)

  Tribuna
  VIP e stadiumit tė Bergamos ka shėnuar njė tjetėr episod tė shėmtuar,
  teksa protagonist ka qenė sulmuesi shqiptar Igli Tare. Gjithēka ka
  lindur pas golit tė dytė tė Atalantės, kur disa tifozė vendas nė
  gjendje ekstaze kanė shkuar pėr tė sharė dhe pėshtyrė presidentin
  Lotito dhe pėrfaqėsuesit e tjerė tė Lacios qė ndodheshin nė tribunėn
  VIP. Mes tyre ishte edhe Igli Tare, qė duket se ka qenė shėnjestra
  kryesore. Ka qenė vetėm ndėrhyrja e njė oficeri tė sigurisė qė ka
  ndaluar shqiptarin t'u vinte duart tifozėve bergamaskė. Lajmi ėshtė
  bėrė i ditur dje nga mediat italiane, ndėrkohė qė Tare ka sqaruar pėr
  "Gazetėn Shqiptare" edhe shkaqet e incidentit. "Kishin njė pjesė tė
  madhe kohe qė na shanin dhe na pėshtynin, por ne as qė ua vumė veshin
  dhe ishim duke parė ndeshjen", rrėfeu sulmuesi shqiptar. "Nuk pushonin
  duke thėnė "albanese di merda" (shqiptar m...) e kėto gjėra qė e kanė
  tifozėt kėtu dhe prandaj u acarova. Pasi Atalanta shėnoi golin e dytė
  na erdhėn pėrpara tribunės VIP dhe i shtuan thirrjet, duke vazhduar tė
  pėshtynin e bėrė gjeste. Kjo ishte e gjitha dhe mendoj se ishte njė
  budallallėk. Megjithatė nuk pati asnjė kontakt fizik mes nesh", bėn tė
  ditur Igli Tare qė nga Italia.
  Konflikti
  Igli
  Tare ka qenė nė tribunėn VIP tė stadiumit tė Atalantės bashkė me
  presidentin Klaudio Lotito. Tė veshur me kostume seriozė, ata janė
  fokusuar shpesh nga kamerat qė transmetonin ndeshjen. Por, pėr njė
  pjesė tė madhe tė kohės ata janė sharė, fyer dhe pėshtyrė nga ana e
  tifozėve bergamaskė. Pas shėnimit tė golit tė dytė tė Atalantės, e cila
  e fitoi ndeshjen 2-1, 4-5 tifozė kanė dalė pėrpara dyshes laciale nė
  njė gjendje ekstaze, duke vazhduar mė me intensitet sharjet. Shėnjestėr
  ėshtė bėrė sidomos Igli Tare, tė cilin tifozėt e kanė fyer me fjalėt
  "shqiptar m...", gjė qė ka sjellė edhe irritimin e shtatlartit
  shqiptar. Tare ėshtė ngritur tė pėrballej direkt me ta, por nė ato
  momente ka ndėrhyrė njė agjent i sigurisė sė stadiumit, i cili ka
  frenuar qė shqiptari tė godiste ndonjėrin prej tifozėve. "Nė fillim as
  qė e kthyem kokėn, por mė pas nisėn tė shanin mė keq, pėshtynin e bėnin
  gjeste, madje na erdhėn edhe te tribuna VIP duke mė sharė edhe mua
  "shqiptar m.." e gjėra tė tilla, prandaj nuk durova. Megjithatė asgjė
  nuk ndodhin mė tej, pasi nuk patėm kontakt fizik. Ishte thjeshtė njė
  budallallėk dhe asgjė mė shumė", rrėfeu dje Igli Tare. Ndėrkohė qė nuk
  ka munguar as njė konflikt mes ish-arbitrit Mazoleni, qė i nxorri
  gishtin presidentit Lotito. "E pashė, por s'e dija me kė e kishte", tha
  Tare.

  Tare goditi Mihajloviē se i tha "shqiptar m..."

  Igli
  Tare ėshtė njė patriot i vėrtetė dhe njė gjė e tillė ėshtė parė edhe nė
  vitin 2006, kur Sinisha Mihajloviē tentoi ta quante "shqiptar m.."
  gjatė njė ndeshje nė Kupėn e Italisė, Lacio-Inter. Serbi e mori shpejt
  kusurin. Pas futjes nė dhomat e zhveshjes, Tare e rrahu rėndė, duke
  bėrė qė Mihajloviē tė futej nė fushė gjithė shenja nė pjesėn e dytė tė
  ndeshjes. Vetė Tare pranoi atėherė se kishte mbetur i ofenduar dhe
  prandaj e kishte goditur. "Besoj se e mori mėsimin", tha atėherė
  ish-kapiteni i kombėtares.


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: IGLI TARE

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Mar 03 2008, 14:26

  Tare nė formė, por hyn vetėm nė shtesė

  Igli Tare ka treguar njė formė tė shkėlqyer nė miqėsoren e mesjavės,
  megjithatė tekniku Delio Rosi e ka aktivizuar vetėm nė shtesė nė
  ndeshjen e djeshme kundėr Kaljarit. Shqiptari u fut nė lojė nė minutėn
  e 89-tė nė vend tė Mudingait, vetėm pak sekonda pasi sardėt patėn
  shėnuar golin e avantazhit.


  _________________

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:24