Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  LA Galaxy kerkon Zinedine Zidane

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  LA Galaxy kerkon Zinedine Zidane

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Jul 28 2007, 21:05

  LA Galaxy kerkon Zinedine Zidane

  Megjithese ka thene shume here se nuk do te kthehet ne futbollin e luajtur dhe ka mbi nje vit qe nuk luan, Zidane kerkohet me ngulm nga skuadra amerikane Los Angeles Galaxy. Pasi kane marre mesfushorin anglez David Beckham, Galaxy i ka bere nje oferte marramendese edhe yllit francez Zidane. Shifra e ofruar per nje kontrate 1-vjecare mendohet te jete rreth 36 milione dollare qe do te jete rroge plus te ardhura nga shitjet e bluzave dhe biletave si dhe te ardhura nga reklamat. Kjo eshte nje kontrate e perafert me ate qe i eshte afruar Beckham-it. Simon Fuller eshte njeriu qe ka per detyre te sjelle ne Los Angeles Zinedine Zidane pasi realizoi firmosjen e David Beckham. LA Galaxy eshte gjithashtu e interesuar edhe per sulmuesin e Milanit Ronaldo, por ardhja e tij tani ne Amerike duket shume e veshtire.


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:49