Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Arlind Nora, apel tifozėve para derbit

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Arlind Nora, apel tifozėve para derbit

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Feb 26 2008, 16:16

  Sulmuesi shpreson te kualifikimi ndaj Elbasanit nė Kupė

  Arlind Nora, apel tifozėve para derbit


  Nė transfertėn e Kavajės u dėmtua, mirėpo nuk mungoi nė takimin ndaj Elbasanit nė
  ndeshjen pėr kampionat. Kėtė dėshirė e ka edhe pėr sfidėn e radhės pėrballė verdhebluve
  nė ndeshjen pėr Kupėn e Shqipėrisė, nė tė cilėn dėshiron me gjithė zemėr qė tė arrijė
  kualifikimin. Qė kur i ėshtė bashkuar ekipit me lojėn dhe shpirtin e garės qė ka treguar ka
  arritur tė fitojė zemrat e tė gjithė tifozėve peqinas dhe padyshim ėshtė bėrė njė lojtar bazė i formacionit tė Maganit. Ekipi i Elbasanit ka qenė njė ndėr ekipet nė tė cilat futbollisti ka luajtur, mirėpo paralel me respektin qė ka pėr kėtė klub detyra ndaj ekipit ku ndodhet ėshtė detyrė, prandaj edhe lojtari kėrkon qė tė sakrifikojė gjithēka pėr tė arritur kėtė kualifikim. Pėr “Panorama Sport”, sulmuesi gjirokastrit shprehet: “Kemi arritur njė fitore tė mundimshme, por tepėr tė vyer nė derbi pėr kampionat. Ky takim e ka rritur shumė moralin tek ne. Kjo fitore vazhdon qė ta mbajė ekipin nė objektivin e tij pėr tė qenė pjesė e gjashtė ekipeve elitare tė kampionatit. Mė tej, nesėr na pret njė pėrballje akoma mė impresionuese dhe me njė shkallė shumė tė lartė vėshtirėsie, - vijon Nora. - Tashmė qė elbasanasit, ekip nė tė cilin kam luajtur dhe ruaj respekt pėr kohėn qė kam qenė pjesė e tij, ka humbur shpresat pėr vendin e dytė, padyshim qė vėshtrimi i tyre ėshtė Kupa e Shqipėrisė. Kjo do t’i bėjė ata qė tė luajnė dhe tė kėrkojnė me ēdo kusht njė rezultat qė do t’i ēonte nė 1/8 e Kupės sė Shqipėrisė. Nga ana jonė, edhe ne do tė bėjmė ēmos qė mė sė pakti tė mbrojmė rezultatin qė kemi vendosur qė nė ndeshjen e parė dhe mė tej, pse jo, tė shfrytėzojmė ndonjė gabim apo tė gjejmė ndonjė hapėsirė nė momentet qė kundėrshtarėt tanė do tė
  sulmojnė me forca tė shumta, pėr tė shėnuar tre gola pėr tė arritur kualifikimin. Kam vėnė re njė mbėshtetje tė madhe edhe nga tifozėt tanė nė takimet e fundit nė veēanti nė ndeshjen e kaluar tė “derbit”, ēka mendoj se do ta kemi edhe nė Elbasan. Kjo do tė na mobilizojė edhe mė shumė dhe nė fund shpresoj qė ne dhe ata tė kthehemi sė bashku tė gėzuar e me njė kualifikim pėr mė tej”, ka pėrfunduar lojtari.


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 03:24