Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Ismaili: E dua tė fituar kėtė ndeshje

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Ismaili: E dua tė fituar kėtė ndeshje

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Feb 21 2008, 23:39

  Ismaili: E dua tė fituar kėtė ndeshje
  Pavarėsisht se Shkumbini humbi tė dielėn nė Kavajė, pėrballė Besės, presidenti Xhavit Ismaili ėshtė optimist pėr tė ardhmen e skuadrės sė tij. “Mė vjen mirė qė arritėm nė kėtė pikė ? thotė presidenti Ismaili. ? Tė gjithė e dinė sesi e nisėm kampionatin. Humbjet nė ndeshjet e para, lojėrat jo bindėse, problemet qė na u krijuan pas disfatės me Tiranėn nė fushėn tonė, krijuan pėrshtypjen se Shkumbini do tė ishte larg pretendimeve serioze nė kėtė sezon. Por hap pas hapi mbėrritėm nė kėtė situatė, kur skuadra po paraqitet denjėsisht nė tė dy frontet, kampionat e kupė”. Nė kėtė sezon, fanellėn bardhekaltėrt e kanė veshur disa futbollistė, tė ardhur nga ekipe tė tjera, pėr tė cilėt Ismaili flet fjalėt mė tė mira, duke mos pėrjashtuar dhe stafin teknik, qė e ka menxhuar me aq profesionalizėm. “Jam i bindur se tani kemi njė skuadėr tė fortė e tė pathyeshme dhe kėtė nuk e them nisur nga euforia. Megjithatė, duhet tė qėndrojmė “me kėmbė nė tokė” dhe tė vlerėsojmė kundėrshtarėt, duke nisur qė me Elbasanin” thekson presidenti i Shkumbinit. Atmosfera e ndeshjes ka pėrfshirė tė gjithė Peqinin dhe konsiderohet me rėndėsi vendimtare pėr tė ardhmen e skuadrės, ndėrsa Ismaili ka theksuar: “Eshtė njė ndeshje derbi prandaj ēdo lojtar duhet tė jetė i motivuar. Unė dua qė futbollistėt tė bėjnė mė tė mirėn pėr skuadrėn”. Presidenti peqinas ka besim tė madh te suksesi i skuadrės sė tij. “E rėndėsishme ėshtė qė skuadra tė luajė me impenjim e grintė, pasi lufta sportive ėshtė njė faktor i rėndėsishėm. Nėse do tė luhet me ndjenjėn e grupit dhe secili tė japė maksimumin, atėherė kemi tė drejtė t?_etendojmė pėr fitore”, thotė Ismaili, i cili shton se skuadra duhet tė triumfojė ndaj verdhebluve dhe tė shikojė pėrpara, pėr tė arritur objektivat nė tė dy kompeticionet e kėtij sezoni. Tė mėrkurėn e ardhshme, skuadra peqinase do tė luajė nė “Ruzhdi Bizhuta” me Elbasanin ndeshjen e kthimit pėr Kupė. Megjithatė, vėmendja e presidentit ėshtė pėrqendruar te pėrballja e sė premtes pėr kampionat. Sipas tij, ndeshjet duhen marrė me radhė. “Personalisht, dua t’iu them tė gjithė futbollitėve, stafit teknik dhe tifozerisė peqinase se e dua kėtė fitore” ka bėrė apel presidenti i Shkumbinit.


  _________________

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:36