Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Magani: Dinjitozė nė tė dy frontet

  Share
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Magani: Dinjitozė nė tė dy frontet

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Fri Feb 15 2008, 22:47

  “Nuk na ka kėnaqur vetėm fitorja nė ndeshjen pėr kupė me Elbasanin, por dhe niveli i lojės sė skuadrės, ēka na shton optimizmin pėr tė ardhmen” ėshtė shprehur trajneri i suksesshėm i Shkumbinit, Gugash Magani. “Tani tė gjithė duhet ta dimė mirė, se Shkumbini ėshtė i aftė tė pėrballojė denjėsisht tė dy frontet: kampionatin dhe kupėn”, ka theksuar Magani, pas fitores me njė ndėr skuadrat mė tė forta tė superiores. Megjithatė, tekniku peqinas nuk e fsheh se fitorja u arrit jo aq lehtė sa mund tė duket, sidomos po tė gjykosh nga rezultati. “Ashtu siē e kishim parashikuar, rezistenca e skuadrės elbasanase ishte maksimale. Por futbollistėt e skuadrės sime kanė treguar njė shpirt tė madhe gare dhe seriozitet nė zbatimin e detyrave nė ēdo moment tė ndeshjes. Nė veēanti ? vijon Magani ? ka ndikuar dhe paraqitja e disa futbolllsitėve me pėrvojė, qė treguan qetėsi e gjakftohtėsi nė momentet mė kyēe tė ndeshjes”. Sipas trajnerit, skuadra nė asnjė moment nuk u alarmua, pėrkundrazi, organizoi mjaft mirė sulmin e befasishėm, duke rrezikuar disa herė portėn e elbasanasve. Me fitoren e arritur tė mėrkurėn nė fushėn e vet, Shkumbini ka hedhur njė hap tė sigurt drejt kualifikimit, megjithėse ēdo gjė do tė zgjidhet nė ndeshjen e kthimit. “Edhe pse fituam pastėr me dy gola, mendoj se kemi bėrė vetėm njė hap ? pranon Magani, ? sepse kualifikimi do tė vendoset nė Elbasan. Pavarėsisht avantazhit tė ndeshjes sė parė, duhet sėrish njė goditje, pėr tė shkuar jo vetėm nė ēerekfinale, por dhe mė tej. Kupa ėshtė njė shans, qė me pak ndeshje tė guxosh tė fitosh njė trofe, dhe Shkumbini i ka shanset”. Gjithsesi, ndeshja e kthimit luhet pas dy javėsh, ndaj peqinasit e kanė kthyer “ēelėsin” te pėrballja e sė dielės, me Besėn nė Kavajė, me tė cilėn rivalizon pėr vendin e gjashtė nė renditje. Sipas Maganit, skuadra e tij do tė bėjė tė pamundurėn pėr tė arritur njė rezultat pozitiv, pėr tė ruajtur vendin qė ka aktualisht nė tabelė. “Duhet tė pėrgatitemi mirė gjatė kėtyre ditėve, nėse duam tė dalim me sukses dhe tė ruajmė vendin nė mesin e tabelės” tėrheq vėmendjen Magani, sipas tė cilit ndeshja me kavajasit ėshtė vlerėsuar si tepėr serioze dhe, pavarėsisht vėshtirėsisė, do tė synojnė tė arrijnė njė rezultat pozitiv. “Duke shmangur euforinė, qė mund tė ngjallė fitorja me Elbasanin, por pėrgatitemi me impenjim pėr ndeshjen me Besėn, ku do tė luajmė me ambicien pėr tė mos dalė duarbosh”, ka pėrfunduar trajneri i peqinasve, Gugash Magani


  _________________

   Ora ėshtė Tue Jun 19 2018, 11:12