Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shqiperia miqesore me Polonine

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Shqiperia miqesore me Polonine

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Feb 05 2008, 14:09

  Shqiperia miqesore me Polonine

  • Me 27-Maj, kombetarja jone do te perballet me ate Polake

  Polonia do tė jetė kundėrshtari i Shqipėrisė, nė miqėsoren qė ėshtė planifikuar mė 27 maj. Sot nė zyrat e FSHF-sė, ka mbėrritur konfirmimi nga ana e Federatės Polake tė Futbollit, e cila ėshtė dakort qė takimi tė zhvillohet nė datėn e mėsipėrme. E vetmja gjė qė nuk ėshtė pėrcaktuar ende ėshtė vendi ku ajo do tė zhvillohet. Sipas Federatės Polake, takimi mund tė luhet nė Gjermani, njė vend qė Polonia e ka zgjedhur pėr pėrgatitjet qė do tė kryejė pėr finalet e Kampionatit Evropian tė Futbollit ose nė Zvicėr. Nė Gjermani, ndeshja mund tė zhvillohet nė Shtutgart, ndėrsa nė rast se do tė zhvillohet nė Zvicėr, qyteti i zgjedhur ėshtė Zyrihu.[/size][/font][font='Tahoma'][size=9]Trajneri Ari Han, ėshtė shprehur i kėnaqur pėr realizimin e kėsaj miqėsoreje qė do tė jetė e dyta pėr tė, pas asaj qė do zhvillohet nė 26 mars nė Tirasol tė Moldavisė. Edhe nė kėtė takim, trajneri do tė ketė mundėsinė tė shkojė gjendjen e kontigjentit tė futbollistėve qė kryesisht luajnė jashtė Shqipėrisė. Data 27 maj, nuk ėshtė datė e fiksuar nga FIFA pėr ndeshje miqėsore, por shumica e kampionateve nė kontinen janė tė janė tė mbyllura, pėr shkak tė kampionatit evropian dhe trajneri Ari Han kėrkon tė pėrfitojė nga njė gjė e tillė.


  _________________

   Ora ėshtė Tue Nov 20 2018, 22:43