Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini/Ismaili i thur lavde skuadrės sė tij

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini/Ismaili i thur lavde skuadrės sė tij

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Feb 05 2008, 13:52

  Shkumbini/Ismaili i thur lavde skuadrės sė tij Llani thellon rekordin, 400’ pa gola
  Java e parė pėr vitin 2008 ka shėnuar njė
  barazim pėr ekipin e Shkumbinit nė njė transfertė
  tė vėshtirė si ajo e Vlorės. Ndaj nuk ka
  sesi drejtuesit peqinas tė mos jenė tė kėnaqur,
  teksa kanė bėrė njė nisje tė mbarė tė pjesės sė
  dytė tė sezonit. Gjatė katėr javėve tė fundit
  ėshtė parė njė e veēantė tek ekipi i Shkumbinit,
  kur pėr 400 minuta lojė, portieri dhe
  mbrojtja peqinase nuk janė thyer ende. Edhe
  nė takimin e Vlorės, rrjeta e portės peqinase
  ka mbetur e paprekur. Nė mbrojtjen peqinase
  janė ndėrthurur tashmė nė mėnyrė tė pėrkryer
  eksperienca e mė tė
  vjetėrve, Dabulla dhe
  kapiteni Pashja dhe
  freskia e mė tė rinjve
  Xhyra dhe Kacollja dhe
  paralel me kėtė ėshtė
  dhe forma e mirė e portierit
  tiranas, Ervin
  Llani. Kėtyre faktorėve,
  padyshim u bashkėngjitet
  edhe puna me
  tepėr pėrkushtim e
  treshes peqinase Magani-
  Branica, si dhe trajneri
  i portierėve Ballhysa.
  Ky fakt e ka
  kėnaqur sė tepėrmi edhe
  presidentin e klubit
  bardhekaltėr, Xhavit Ismaili,
  i cili pėr “Panorama
  Sport” ėshtė shprehur:
  “Jam mė se i kėnaqur me lojėn e ekipit tonė. Thuajse gjatė
  gjithė takimit lojtarėt kanė treguar kujdes
  ndaj asaj qė pritej nė lojėn e Flamurtarit, mirėpo
  nga ana tjetėr ekipi nuk ka menduar vetėm
  pėr prapavijėn por edhe pėr portėn e kundėrshtarit,
  - tha fillimisht presidenti i Shkumbinit.
  - Mendoj se ekipi tashmė po reagon
  shumė mirė si nė ndeshjet nė fushėn e tij,
  ashtu edhe nė fushat e kundėrshtarit duke
  hapur njė vizion tė ri se ekipi ka mundėsi qė
  tė japė ndeshje tė bukura dhe tė arrijė tė marrė
  rezultat nė ēdo takim dhe ndaj ēdo kundėrshtari.
  Nuk e teproj,
  teksa mund tė them se
  mbrojtja nė takimin e
  Vlorės ka qenė nė
  lartėsinė e duhur dhe
  nė veēanti portieri
  Llani, i cili ka qenė
  vendimtar nė disa
  raste delikate. Tashmė
  shpresoj qė ekipi
  do tė konkretizojė
  punėn e mirė qė kemi
  nisur, duke arritur rezultate
  nė takimet e
  ardhshme, nė mėnyrė
  qė tė arrijmė synimin
  tonė, pėr tė qenė sa mė
  lart nė kampionat”,
  ka pėrfunduar deklaratėn
  e tij presidenti,
  Xhavit Ismaili
  .NE FOKUS
  SKENDERBEU
  Pasditja e djeshme ka kthyer ekipin e Shkumbinit
  nė pėrgatitjet e radhės, ku nė kėtė fundjavė
  ekipi i Shkumbinit do tė presė nė fushėn e
  tij ekipin e Skėnderbeut tė Korēės. Nė pamje tė
  parė duket se ekipi ka njė ndeshje tė lehtė,
  teksa nė kėtė takim do tė ketė mik ekipin, qė pėr
  momentin mban vendin e fundit nė tabelėn klasifikimit.
  Mirėpo nuk janė tė kėtij mendimi drejtuesit
  peqinas, tė cilėt kanė kėrkuar impenjim
  maksimal gjatė stėrvitjes sė kėsaj jave pėr tė
  mos lejuar asnjė lloj vetėkėnaqėsie dhe neglizhenca
  ndaj ndeshjes sė radhės. Ekipi i Shkumbinit
  ka zhvilluar kėtė stėrvitje tė parė nė
  aneksin sportiv tė tij pėr shkak tė reshjeve, qė
  e kanė shoqėruar kėtė ditė, duke ruajtur kėshtu
  mjedisin e stadiumit pėr takimin e radhės. Nė
  kėtė seancė stėrvitore, ekipi ka qenė i plotė
  dhe trajneri Magani pritet tė mos ketė mungesa
  pėr takimin e radhės.
  Lulzim Resuli
  panorama sport

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 15:45