Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shenaj s’do tė ikė pa pikė nga Vlora

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shenaj s’do tė ikė pa pikė nga Vlora

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Feb 01 2008, 13:10

  Shenaj s’do tė ikė pa pikė nga Vlora

  Nė kėtė fillim tė pjesės sė dytė tė kampionatit, ekipi i Shkumbinit do tė udhėtojė nė drejtim tė Vlorės pėr transfertėn ndaj Flamurtarit. Padyshim qė kjo nuk ėshtė njė ndeshje e lehtė pėr Shkumbinin, ndaj edhe peqinasit kanė filluar t’i bėjnė mirė llogaritė pėr kėtė ndeshje. Mesfushori gjirokastrit Shenaj, ka qenė gjatė gjithė fazės sė parė njė ndėr lojtarėt kryesorė tė ekipit peqinas, si dhe ėshtė ndėr lojtarėt qė ka pasur mė pak mungesa nė ndeshjet e kampionatit sesa shumė lojtarė tė tjerė tė ekipit. Pėr kėtė transfertė, lojtari gjirokastrit shprehet tepėr optimist teksa duket i vendosur se Shkumbini nuk do tė kthehet pa pikė nga Vlora. Nė njė intervistė pėr “Panorama Sport”, lojtari shprehet.
  Si mendoni pėr transfertėn e radhės ndaj Flamurtarit?
  Mendoj se ndeshja me Flamurtarin do tė jetė njė transfertė e vėshtirė. Ekipi i flamurtarit luan nė fushėn e tij dhe do tė pretendojė sė tepėrmi pėr tė arritur fitore. Nga ana jonė ne e kemi vlerėsuar shumė kėtė ndeshje dhe kemi punuar seriozisht gjatė kėsaj periudhe qė tė japim mė tė mirėn nė fushėn e lojės.
  Ēfarė mendoni rreth blerjes sė njė tjetėr gjirokastriti?
  Me Arlindin kemi luajtur edhe mė parė dhe mendoj se ai ėshtė njė lojtar me eksperiencė, qė rrit edhe mė tej cilėsinė tek ekipi ynė. Me tė kuptohemi shumė mirė dhe mendoj se do tė jetė njė forcė pėr ekipin. Shpresoj qė sė bashku tė kontribuojmė sa mė shumė pėr Shkumbinin nė kėtė fazė.
  Si mendoni rreth rezultatit tė kėtij takimi?
  Sikurse vlonjatėt edhe ne kemi bėrė pėrgatitjen tonė pėr kėtė takim. Padyshim qė ne nuk po shkojmė pėr shėtitje nė Vlorė, por pėr tė arritur njė rezultat pozitiv. Kemi nevojė pėr rezultat pozitiv, ndaj mendoj se nuk do tė dalim pa pikė nga Vlora.
  Ku e mbėshtetni kėtė qė po thoni?
  Sė pari, sikurse ekipi vlonjat edhe ne kemi kryer njė fazė pėrgatitore shumė tė mirė, ndaj nė kėtė pikė ne nuk jemi inferiorė. Sė dyti,ekipi i Flamurtarit ka bėrė shumė lėvizje nė merkato, mirėpo duhet qė lojtarėt tė kenė njė farė njohjeje dhe disa kohė qė luajnė bashkė, qė tė harmonizojnė veprimet e tyre nė fushėn
  e lojės. Ndėrsa pėrsa na pėrket ne, dua t’iu them se tashmė, ekipi ėshtė i konsoliduar si dhe ka njė grup me kualitete shumė tė mirė ndaj mendoj se kėtu ne jemi lart.
  A do tė dėshironit tė shijoni sėrish njėgol nė kampionat pas golit nė miqėsoren ndaj Dajtit?
  Shėnimi i golit ėshtė njė kėnaqėsi mė vete, mirėpo puna ime ėshtė t’i shėrbej
  shokėve. Kur shėnojnė shokėt nė veēanti nga shėrbimi im, kėnaqėsia sėrish ėshtė e madhe. Lulzim Resuli
  panoramasport

   Ora ėshtė Thu Apr 26 2018, 03:02