Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  EDGAR CANI

  Share
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  EDGAR CANI

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Fri Feb 01 2008, 00:54

  Zyrtare/ Edgar Ēani transferohet te Palermo
  Edgar Ēani, talenti shqiptar i Peskarės, i cili ka befasuar jo pak ambientin sportiv italian me paraqitjet e tij realizoi njė hap tė madh nė karrierėn e tij tė re sportive, atė tė kalimit nga Peskara e Serisė
  C1/B nė Serinė A, te Palermo duke u bashkuar te skuadra siēiliane me portierin e Kombėtares sė Shpresave, Saimir Ujkani.

  “Bobo Vieri Junior”, siē etiketohet shpesh bomberi shqiptar 18-vjeēar nga media
  sportive italiane, ėshtė njė nga tre lojtarėt e rinj tė blerė nga Palermo, sė bashku edhe me Giovio e Di Mateo.

  Lajmi pėr kalimin e yllit mė tė ri shqiptar ėshtė dhėnė nga siti prestigjioz italian goal.it, por dhe nga tuttomercatoweb.it.

  Cani
  do tė jetė kėshtu lojtari i pestė shqiptar nė Serinė A italiane per
  kete sezon, sė bashku edhe me Igli Taren (Lacio), Erion Bogdani
  (Livorno), Valon Berhami (Lacio) dhe Saimir Ujkani (Palermo).

  Nga AlbaniaSport


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: EDGAR CANI

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Feb 01 2008, 16:14

  PO KY ME SA MORA VESH KISHTE REFUZU KOMBETAREN TONE PER ATE ITALIONEN...
  TURP TI VIJ TE GJITHVE NDYRESIRAVE SI PUNA E KTIJ


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:28