Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Mungon vetėm Jakimovski… “Duam njė nga 6 vendet e para”

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Mungon vetėm Jakimovski… “Duam njė nga 6 vendet e para”

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Jan 30 2008, 18:59

  Mungon vetėm Jakimovski… “Duam njė nga 6 vendet e para”
  Nė prag tė ndeshejs me Flamurtarin tė shtunėn sekretari peqinas Astrit
  Isaj ėshtė i kėnaqur me punėn qė po bėhet gjatė kėtyre ditėve nga
  skuadra e tij. Nė kampin bardhekaltėrt ka optimizėm, megjithėse janė tė
  ndėrgjegjshėm pėr forcėn e kundėrshtarit qė do tė jetė pėrballė. “Nė
  pamje tė parė duket njė ndeshje e vėshtirė pėr skuadrėn tonė, aq mė
  shumė qė do tė luajmė nė trasfertė. Por, kam mendimin se Shkumbini,
  gjatė pėrgatitjeve tė zhvilluara nė Ulqin, ėshtė me njė tjetėr gjendje
  fizike dhe nuk ka assjė arsye tė mos besojmė se skuadra do tė paraqesė
  njė lojė dinjitoze dhe do tė guxojė rezultatin pozitiv”, ka thėnė Isaj.
  Sekretari i ka mėshuar rėndėsinė sė ndeshjes: “Ajo ka peshėn e saj nė
  synimin e skadrės pėr tė shkurtuar diferencėn e pikėve me gjashtė
  ekipet e grupit tė kryesuesve, duke pėrfituar dhe nga ndonjė hap i
  gabuar i tyre”.

  Zėnia e njė nga gjashtė vendeve tė para nė fund tė fazės sė dytė,
  shihet nga drejtuesit e skuadrės peqinase si njė mundėsi e mirė pėr tė
  patur njė paraqitje tė suksesshme nė ndeshjet e fazės sė tretė. “Vetėm
  duke u futur nė zonėn e gjashtė skuadrave tė para i shtojmė shanset qė
  nė fund tė kampionatit tė jemi nė njė hap me kryesuesit”, theksoi Isaj.

  Nė pėrfundim, sekretari peqinas nėnvizoi faktin se, “nė kėtė ndeshje,
  trajneri Magani, me pėrjashtim tė maqedonasit Jakimovski, do tė ketė tė
  gjithė kontigjentin e lojtarėve qė ka nė dispozicion, ēka do ta
  ndihmojė nė pėrzgjedhjen e formacionit mė tė mirė”.

  Nga SportEkspres


  _________________

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:09