Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Naim Gripshi: “Sa mirė qė ekipi iu besua peqinasve”

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Naim Gripshi: “Sa mirė qė ekipi iu besua peqinasve”

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Jan 28 2008, 12:51

  Njė ndėr figurat mė tė spikatura tė jetės sportive tė qytetit tė vogėl tė Peqinit ėshtė edhe profesori i nderuar Naim Gripshi. Figura e tij njihet nė Peqin si njė sportistėt qė ka kontribuar pėr ngjyrat e Shkumbinit dhe, mė tej, ai ka qenė njė ndėr figurat mė aktive nė pėrgatitjen e sportistėve. Gripshi ka kontribuar pėr ekipin e Shkumbinit rreth viteve ’70, ku ka luajtur si mbrojtės. Pas njė dėmtimi tė rėndė detyrohet tė lerė sportin shpejt. Mirėpo kjo nuk e ndan atė prej tij. Ėshtė promotori i hapjes sė klasave sportive dhe njė trajner tepėr i pėrkushtuar i
  moshave. Prej tij kanė dalė lojtarė si trajneri aktual Magani, Branica, Tosku, Nexha, Isai, etj.
  I pyetur pėr ndryshimin nga koha kur ai luante futboll, Gripshi thotė: “Normalisht qė ka ndryshim nga koha kur luanim ne me kohėrat e sotme. Futbolli ka evoluar si nga ana teknike, por edhe nga ajo fizike”.
  Nė lidhje me ecurinė e ekipit tė Shkumbinit ai shprehet:
  “Qė herėt e kemi pasur njė dėshirė tė madhe qė Shkumbini tė ishte pjesė e ekipeve tė kategorisė sė mė tė mirėve, megjithatė edhe sot jam i kėnaqur qė e shoh atė nė Superiore. Qė nė sezonin e `94-`95, kur ekipi ka hyrė nė Kategorinė Superiore e deri mė tani ekipi ka pasur njė qėndrueshmėri. Kėtė vit kam vėnė re njė tjetėr tė veēantė, ekipi i ėshtė besuar vendėsve, ēka nuk ka ndodhur asnjė herė mė parė, mendoj se kjo ėshtė pozitive. Kam mendimin se djemtė nė kėtė fazė tė parė kanė ecur mirė. Padyshim ndoshta kanė ende pėr tė bėrė, por kjo do tė rregullohet nė tė ardhmen”.
  I pyetur se deri ku mund tė shkojė kjo skuadėr ai pėrgjigjet:
  “Mendoj se Shkumbini ka mundėsi tė ecė mirė nė kampionat, por edhe nė kupė. Nėse do tė ketė vazhdimėsi puna e nisur nga presidenti Ismaili, si dhe trajnerėt e ekipit Shkumbinit do tė kenė njė tė ardhme tė madhe”. Lulzim Resuli

  panoramasport

  REAL
  Tifoz Nderi
  Tifoz Nderi

  Numri i postimeve : 37
  Registration date : 02/10/2007

  Re: Naim Gripshi: “Sa mirė qė ekipi iu besua peqinasve”

  Mesazh nga REAL prej Wed Jan 30 2008, 14:14

  ESHTE LOGJIKE QE ME MIRE SE MAGANI SKISHTE NJERI TJETER
  KA ARDH KOHA TE VLERESOJME TONET
  JO TE MARRIM AFRIKANET E LSHIT KOT

   Ora ėshtė Mon Jun 25 2018, 12:26