Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Nisin ethet e sfidės me Flamurtarin

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Nisin ethet e sfidės me Flamurtarin

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Jan 28 2008, 12:47

  Pas dy ditėve pushimi nė fundjavė,ekipi i Shkumbinit do t’i rikthehet sot pėrgatitjes nė javėn qė do tė startojė kompeticionin futbollistik nė vend pėr 2008-n. Skuadra u kthye nga Mali i Zi vetėm tė premten dhe lojtarėve iu la kohė tė pushonin. Kėto pėrgatitje i kthehen fushės stėrvitore tė qytetit tė Peqinit pas njė minifaze 13-ditore qė ekipi i Shkumbinit zhvilloi nė Ulqin tė Malit tė Zi. Shkumbini do t’i kthehet stėrvitjes me njė seancė nė ditė. Sipas teknikut
  Gugash Magani, mėsohet se skuadra e ka kaluar stadin e marrjes sė ngarkesės fizike, ndaj dhe tashmė do tė ndryshohet programi i punės. Ai shprehet: “Faza pėrgatitore nė Ulqin mendoj se e ka plotėsuar mė sė miri marrjen e ngarkesės fizike. Tashmė do tė zhvillojmė njė stėrvitje ku lojtarėt do tė jenė mė shumė nė kontakt me topin, - thotė trajneri. - Do tė doja nga djemtė qė tė jenė mė kėrkues nė drejtim tė portės, prandaj mendoj se do tė punojmė vazhdimisht nė kėtė drejtim. Pikėsynimi mė i madh qė dua tė arrij me lojtarėt e mi do tė jetė ngritja e ekipit nga ana psikologjike. Tė gjithė duhet ta kuptojmė se nuk mund tė flitet mė pėr ndeshje tė lehta. Sidomos tani nė fazėn e dytė, ēdo gjė komplikohet edhe mė tepėr, pasi njė front i vėshtirė ėshtė ai qė zhvillojnė ekipet qė pretendojnė kreun, ndėrsa edhe mė e vėshtirė bėhet tek ekipet qė luftojnė pėr tė mbijetuar mes mė tė mirave tė Superiores. Ndaj dua qė lojtarėt e mi tė jenė tė pėrqendruar nė ēdo takim, duke e vlerėsuar siē duhet ēdo kundėrshtar, si dhe tė mundohen qė tė japin mė tė mirėn pėr tė arritur rezultate pozitive nė ēdo takim”, - ka pėrfunduar trajneri Magani. Lulzim Resuli

  panoramasport.


  Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Jan 28 2008, 12:51, edituar 1 herė gjithsej

  REAL
  Tifoz Nderi
  Tifoz Nderi

  Numri i postimeve : 37
  Registration date : 02/10/2007

  Re: Nisin ethet e sfidės me Flamurtarin

  Mesazh nga REAL prej Wed Jan 30 2008, 14:11

  NDESHJA ESHTE E VESHTIRE
  SKUADRA VLONJATE KA NJE EKIP ME DJEM TE RINJ DHE TE TAENTUAR
  PLUS KA BERE PERGATITOREN NE ITALI
  UNE JAM I MENDIMIT NJE BARAZIM
  PO GJITHSESI SHPRESOJ TE BEHET LOJE E BUKUR
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Nisin ethet e sfidės me Flamurtarin

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Jan 30 2008, 16:03

  po REAL ke te drejte eshte neshje shume e veshtire...por inshallah ja dalim me mor naj pike...


  _________________

  Sponsored content

  Re: Nisin ethet e sfidės me Flamurtarin

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:45