Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Magani, tani pret vetėm rezultate

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Magani, tani pret vetėm rezultate

  Mesazh nga stilltoni prej Sat Jan 26 2008, 13:46

  Magani, tani pret vetėm rezultate
  Dje, ekipi i Shkumbinit ėshtė kthyer nė Peqin, pas
  njė seance tė fundit stėrvitore nė Ulqin. Nė Malin e
  Zi, ekipi ka qėndruar 13 ditė, ku ka kryer njė fazė tė
  rėndėsishme stėrvitore. Drejtuesit e ekipit janė
  shprehur tė kėnaqur me kėtė pėrgatitore dhe mė i
  kėnaqur pėr kėtė ėshtė trajneri Magani. “Kemi zhvilluar
  njė fazė pėrgatitore tepėr tė rėndėsishme
  nė Ulqin. Unė jam i kėnaqur nga puna e bėrė, sepse
  lojtarėt kanė qenė tepėr tė pėrqendruar dhe kanė
  kryer maksimalisht ēdo seancė stėrvitore. Mendoj
  se me atė ēka kishim planifikuar mė parė, lojtarėt
  kanė marrė tė gjithė ngarkesėn e duhur fizike. Pozitive
  ėshtė se asnjė nga lojtarėt nuk ka pasur probleme
  dėmtimesh, ēka do tė thotė se ata do tė jenė
  tė gjithė tė mundshėm pėr ndeshjen kundėr Flamurtarit,
  nė transfertėn e Vlorės mė 2 shkurt. Po
  ashtu, mendoj se edhe miqėsoret qė kemi zhvilluar
  kanė qenė tepėr tė frytshme. Ato kanė mbajtur
  lojtarėt nė kontakt me topin, si dhe kanė shėrbyer
  pėr konsolidimin dhe harmonizimin e veprimeve tė
  tyre nė fushėn e lojės. Tani duam vetėm rezultate
  pozitive”, deklaroi trajneri i Shkumbinit, i cili falėnderon
  presidentin Ismaili, i cili bėri tė mundur zhvillimin
  e kėsaj faze pėrgatitore nė Ulqin.

  TE LARGUAR
  Nė fakt, nė merkaton e muajit
  janar, nga skuadra e Shkumbinit
  nuk ka pasur largime tė rėndėsishme
  qė t’i prishnin ekuilibrin
  skuadrės nė vazhdimin e pjesės
  tjetėr tė sezonit. I larguar deklarohet
  mesfushori Patushi, por
  edhe sulmuesi Maēolli, qė ėshtė
  dhėnė hua te skuadra e
  Gramshit nė Kategorinė e Parė.
  Ndėrsa ka qenė shumė i pėrfolur
  largimi i sulmuesit elbasanas, Klevis
  Dalipi, i cili ėshtė vėnė nė
  shėnjestrėn e disa skuadrave.
  Zyrtarisht, kėto janė largimet nga
  skuadra e Shkumbinit.

  TE ARDHUR
  Skuadra e Shkumbinit ėshtė
  treguar e qetė dhe racionale nė
  blerjet e saj gjatė merkatos sė
  janarit. Sė pari, ka marrė sulmuesin
  Arlind Nora nga Vllaznia,
  i cili mendohej nga shkodranėt
  se mund tė shkėmbehej kokė mė
  kokė me Klevis Dalipin. Mė pas,
  nė fokus ka qenė mbrojtėsi i
  Kastriotit, Erald Turdiu, i cili ka
  pasur probleme nė zbatimin e
  kontratės me skuadrėn krutane.
  U fol edhe pėr afrikanin
  Binogol, i cili kishte deklaruar
  “divorcin” me Kastriotin, por
  zyrtarisht ende nuk dihet.

  panorama sport

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:51