Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Astrit Isai : Dalipi tė paguajė10-mij $ dhe tė shkojė te Vll

  Share
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Astrit Isai : Dalipi tė paguajė10-mij $ dhe tė shkojė te Vll

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Fri Jan 25 2008, 02:44

  Astrit Isai : Dalipi tė paguajė10-mij $ dhe tė shkojė te Vllaznia.

  • Stojku nuk lėvizė nga Shkumbini


  Nė kėtė kaos merkatoje ku emrat e lojtarėve qė mund tė afrohen ose e tė
  largohen nga skuadrat janė tė shumtė nuk ka shpėtuar as Peqini. Emrat
  mė tė lakmuar tė kėtij ekipi Stojku dhe Dalipi nė kėtė merkato dimėrore
  kanė marrė njė pėrgjigje nga sekretari i klubit Astrit Isai : “Tė dy
  lojtarėt janė nė kontratė me skuadrėn e Shkumbinit. Dalipi nėse
  dėshiron tė prishė kontratėn me klubin duhet tė paguajė nė arkat e tij
  10-tė mij $, kurse situata e Stojkut ėshtė shumė mė ndryshe. Sipas
  rregullave tė FSHF njė lojtarė nuk mund tė ndryshojė mė shumė se dy
  ekipe brėnda njė sezoni dhe ai pėfundimisht ėshtė njė futbollist i
  Shkumbinit deri nė fund tė kampionatit”. Sekretari i klubit ka
  shpjeguar mėsėmiri situatėn e dy lojtarėve tė tij.


  _________________

  paolo rossi

  Numri i postimeve : 42
  Registration date : 05/09/2007

  Re: Astrit Isai : Dalipi tė paguajė10-mij $ dhe tė shkojė te Vll

  Mesazh nga paolo rossi prej Fri Jan 25 2008, 12:01

  SHKUMBINI KA NEVOJE PER LOJTERE QE DJERSISIN E JAPIN SHPIRTIN NE FUSHE

  SOT EKIPI JONE SHKUMBINI PRITET TE KTHEHET NGA ULQINI I MALIT TE ZI, NGA KU BERI DHE NJE PERIUDHE STERVITORE. EDHE PSE EKIPI JONE U MUND NE TRE NDESHJET MIQESORE QE LUAJTI ME DY SKUADRAT E SUPERORES BESA E PARTIZANI NUK JANE ALARMANTE. TRAJNERI MAGANI PA ECURINE E DISA LOJTAREVE DHE ME NDRIMIN E POSICIONEVE TAKTIKE TE DISA LOJTAREVE TITOLLARE DUHET THENE SE ISHIN "TESTE" POSITIVE. MEGJITHATE KA DHE NJE JAVE KOHE NGA PERBALLJA NE VLORE ME FLAMURTARIN.
  DUKE MARRE SHKAK NGA PRONONCIMI I SEKRETARIT TE KLUBIT ASTRIT ISAJ PER NJE LARGIM TE MUNDSHEM TE DALIPIT ME EKIPIN E VLLAZNISE, NUK DO T'ME PELQENTE QE NE EKIPIN TONE TE QENDROJNE LOJTERE TE IMPONUAR NGA NJE ARSYE APO TJETER. EKIPI JONE NUK KA NEVOJE PER LOJTERE ME EMRA POR PER LOJTARE QE JAPIN "SHPIRTIN" DHE MBROJNE FANELLEN ME NGJYRA BARDHEKALTER TE SHKUMBINIT. DUHET T'JU KUJTOJ TE GJITHEVE SE SHUME LOJTARE TE DISA EKIPEVE TE SUPERIORES KU ATO LUAJNE SOT, STARTIN DHE FORMEN E TYRE E KANE FORMUAR NE PEQIN (KOTORRI, ISHKA,TAFAJ, ABAZAJ,LEANDRO, ETJ...... ) NUK BESOJ SE PRESIDENTI FUSHAJ ESHTE I GATSHEM TI OFROJE SULMUESIT DALIPI NGA ANA FINANCIARE ME TEPER SE SA MERR NE PEQIN, DUKE PARE DHE GJENDJEN ATUALE TE TIJ.
  KERKESEN E DALIPIT DO TA QUAJA ME TEPER NJE EGOIZEM NGA ANA E FUTBOLLISTIT ELBASANAS. SULMUESI NE FJALE DUHET TE KUJTOJE QE ME ARDHJEN E TIJ NE PEQIN NUK ISHTE NE FORME TE MIRE SPORTIVE, DHE DISA NDESHJE NUK U AKTIVIZUA PER SHKAK TE DEMTIMEVE. PRA EDHE PSE AI NUK AKTIVIZOHEJ MERRTE "RROGEN" SIPAS KONTRATES SE NENSHKRUAR ME PRESIDENTIN "BOSI" ISMAILI. I CILI ENDE SE KA JUSTIFIKUAR, DALIPI TE MOS HARROJE DHE VLERESIMIN QE I ESHTE BERE NGA TE GJITHE (DREJTUESIT E EKIPIT, TIFOZET).

  REAL
  Tifoz Nderi
  Tifoz Nderi

  Numri i postimeve : 37
  Registration date : 02/10/2007

  Re: Astrit Isai : Dalipi tė paguajė10-mij $ dhe tė shkojė te Vll

  Mesazh nga REAL prej Fri Jan 25 2008, 15:44

  PAOLO ROSSI KE SHUME TE DREJTE VLLA
  PO MOS HARRO KA IK KOHA QE FUTBOLLISTAT LUAJNE PER FANELL
  DALIPI IKU SI PA U NDJERE NGA NE TANI KERKOHET PRAP
  SHKRUT MUHABETI JANE PAZARE TE NDYRA QE NA DEMTOJNE NE TIFOZEVE
  UNE JMA I CMENDUR PER FUTBOLLIN PO KOHET E FUNDIT SE NDJEK AQ SHUME
  ARSYEJA ESHTE KETO PAZARE SOT LUAN ME SHKUMBININ NESER NE SHKODER E PERFUNDON NE KRUJE
  SE KUPTOJ PO CA DREQ KONTRATASH JANE KETO
  UNE KISHA THENE ME LIGJ MOS TE KETE LEVIZJE LOJTARESH NE DIMER
  NESE NENSHKRUAN PER SHKUMBININ LUAJE GJITHE SEZONIN JO LUAJ 5 NDESHJE E IK KU TE DOJE QEJFI
  NE LODHEMI KOT PFUTBOLLISTAT PO BEHEN MILIONERE

  Sponsored content

  Re: Astrit Isai : Dalipi tė paguajė10-mij $ dhe tė shkojė te Vll

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:48