Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Mustafaj jep gjithēka pėr Shkumbinin

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Mustafaj jep gjithēka pėr Shkumbinin

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Jan 24 2008, 13:29

  Mustafaj jep gjithēka pėr Shkumbinin
  Nė vijueshmėrinė dhe rregulllsinė e procesit stėrvitor qė po zhvillon
  Shkumbi, nė Ulqin, njė nga futbollistėt mė tė spikatur nė disiplinė dhe
  korrektėsi, ka qenė dhe sulmuesi peqinas, Erion Mustafaj. Duke qenė
  produkt i �shkollave� vendase, ai, shumė shpejt ėshtė bashkur me
  skuadrėn e tė rriturve dhe ka gjetur hapėsirat e nevojshme pėr tu
  aktivizuar. Ky futbollst ėshtė ndihmuar dhe nga trajneri Magani, i
  cili, veēanėrisht ndaj djemve qė e duan futbollin tregohet gjithnjė i
  pakursyer. Dhe, falė kėtij kujdesi, ecuria e Mustafaraj ka pasur rritje
  tė ndjeshme ēka e ka detyruar teknikun e U-19-s, Ramadan Shehut, tė
  grumbullojė djaloshin peqinas pranė kėtij ekipi, me tė cilin ka
  zhvilluar disa ndeshje ndėrkombėtare. Nė minifazėn ulqinake, Mustafaj
  po zhvillon njė pėrgatitje mbresėlėnėse, ndėrsa nė takimet miqėsore ka
  demostruar njė paraqitje tė mirė. �Do t�i pėrkushtohem me nivelin e
  kėrkuar gjysmės sė dytė tė kampionatit. Jam duke punuar pėr tė kapur
  njė formė brenda parametrave tė caktuar dhe aty ku presin trajnerėt.
  Pėrfshirja nė formacionin bardhekaltėr ėshtė njė nder i madh dhe
  vlerėsim qė po mė jepet dhe qė unė dua ta justifikoj�, tė thotė
  Mustafaj. Pavarėsisht se ai ėshtė parė shpeshherė edhe si njė
  golashėnues, Mustafaj, duket se nuk ka pasur aq shumė hapėsira nė
  ofensivėn e skuadrės peqinase nė pjesėn e parė tė kampionatit, gjė tė
  cilėn ai do ta ndryshojė nė gjysmėn e dytė tė kėtij sezoni. �Edhe pse
  rivaliteti do tė jetė i ashpėr, dėshira pėr tė zėnė njė vend nė
  formacionin bazė, ose, pėr tė luajtur me Shkumbinin do tė jetė prezente
  nė ēdo moment. Sa herė do tė mė jepet mundėsia, do ta justifikoj atė
  tėrėsisht. Shpresoj qė nė ndeshjet vijuese tė kampionatit tė shėnoj sa
  mė shumė gola pėr skuadrėn time. Do tė jepja gjithēka pėr Shkumbinin�,
  ka shtuar sulmuesi Mustafaj. Forma ėshtė shumė e mirė dhe puna ėshtė
  �kryefjala� e tij, ēka i jep atij mundėsinė qė tė shpresojė se nė njė
  tė ardhme mund tė jetė edhe lideri i kėsaj skuadre.

  Nga SportEkspres


  _________________

   Ora ėshtė Thu Apr 26 2018, 03:06