Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini/Presidenti sheh si objektiv edhe Kupėn e Shqipėris

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini/Presidenti sheh si objektiv edhe Kupėn e Shqipėris

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Jan 24 2008, 12:38

  Ismaili: I kėnaqur me kėtė grup
  Tė premten, ekipi i Shkumbinit kthehet nga faza pėrgatitore
  qė ka zhvilluar nė shtetin fqinj tė Malit tė Zi.
  Numri njė i klubit peqinas, Xhavit Ismaili ėshtė shprehur
  tepėr i kėnaqur rreth punės qė ka bėrė ekipi nė
  kėtė fazė pėrgatitore, si nė lidhje me aspektin teknik,
  ashtu edhe nga pėrkushtimi i shfaqur nga lojtarėt nė
  kėtė fazė. Pėr “Panorama Sport”, presidenti ėshtė
  shprehur: “E kisha thėnė se kjo fazė pėrgatitore
  ėshtė e dobishme. Tė gjitha skuadrat, qė zhvillojnė
  me sukses kėtė fazė tregojnė njė formė tepėr tė
  mirė nė pjesėn tjetėr tė kampionatit. Mendova qė tė
  zhvillohej jashtė Peqinit, nė mėnyrė qė ekipi tė arrinte
  tė ishte i qetė dhe tė pėrkushtohej totalisht.
  Me aq sa kam parė dhe nga bisedat me trajnerin
  Magani, u informova se ēdo gjė ka shkuar ashtu
  sikurse ishte planifikuar. Ekipi ka marrė ngarkesėn
  e duhur fizike dhe kjo do t’i bėjė djemtė mė rezis-
  tentė pėr pjesėn tjetėr tė kampionatit”. Presidenti Ismaili
  ka synime tė qarta: “Sė pari i kam kėrkuar stafit
  tė ekipit qė tė renditemi nė grupin e mė tė mirėve. Kjo
  ėshtė tepėr e rėndėsishme pėr ne. Mė pas dua t’u
  them se tashmė njė objektiv i arritshėm ėshtė Kupa e
  Shqipėrisė. Tani pėr tani kemi ecur nė rrugėn e duhur
  dhe mendoj se nuk ka ekipe tė tjera qė kanė
  ndonjė diferencė tė madhe nga ne. Prandaj s’ka
  pėrse tė pėrligjet ky synim i yni qė mendoj se nuk
  ėshtė aspak i paarritshėm. “E mbyllėm merkaton. Nuk
  kemi mė ēfarė tė afrojmė nė gjirin tonė. Kemi njė
  grup shumė tė mirė lojtarėsh, qė s’ka pėsuar ndonjė
  ndryshim tė madh. Kam shumė shpresa se lojtarėt do
  ta kenė tė gjithė forcėn e duhur pėr tė pėrballuar me
  sukses kėtė kompeticion tė rėndėsishėm. Shpresoj
  qė ekipi tė mos lėrė pas dore as kampionatin”.
  Lulzim Resuli

  panorama sport

   Ora ėshtė Sat Apr 21 2018, 10:24