Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Peqinasit nisin turin e miqesoreve

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Peqinasit nisin turin e miqesoreve

  Mesazh nga stilltoni prej Sat Jan 19 2008, 10:54

  Peqinasit nisin turin e miqėsoreve
  Qė nga dita e hėnė, skuadra e Shkumbinit ndodhet e akomoduar nė Ulqin tė Malit tė Zi pėr tė zhvilluar fazėn pėrgatitore. Ndonėse jo nė tokė shqiptare, ekipi peqinas nuk ėshtė i vetmi nė kėtė kamping gati dyjavor nė Ulqin. Bashkė me Shkumbinin, nė Mal tė Zi janė vendosur me rezidencė edhe disa skuadra tė tjera tė Kategorisė Superiore si Partizani, Besa e Vllaznia. Kjo
  minifazė pėrgatitore do t’i shėrbejė ekipit pėr ngritjen e tij nė aspektin
  fizik dhe nė atė teknik. Nė aspektin fizik, sipas vetė trajnerit tė Shkumbinit, Gugash Magani, ēdo gjė ėshtė duke shkuar sipas planit. Ekipi ėshtė duke u stėrvitur me dy seanca nė ditė. Kjo do tė bėjė qė i gjithė kontigjenti tė
  arrijė parametra tė kėnaqshėm pėr vazhdimėsinė e kampionatit. Nga ana tjetėr, po mendohet seriozisht edhe pėr anėn teknike pėr t’i mbajtur lojtarėt nė kontakt me topin, si dhe pėr tė konsoliduar edhe mė tej grupin. Ndonėse nė fillim dukej i vėshtirė planifikimi i miqėsoreve nė Ulqin, tashmė gjithēka ėshtė nė favor tė peqinasve. Skuadra e Shkumbinit ka pėrcaktuar kėshtu njė program tė ngjeshur me miqėsore, tė cilat janė planifikuar fillimisht ndaj
  ekipeve shqiptare qė ndodhen nė Ulqin. Njė program qė ka startuar me miqėsoren e zhvilluar dje kundėr Besės. Testim ky qė ėshtė mbyllur me fitoren e Besės, edhe pse pėrsa i pėrket volumit tė lojės sė zhvilluar ka qenė i barabartė. Ndėrkaq ėshtė pėrcaktuar edhe kundėrshtari i radhės dhe dita e miqėsores sė dytė. Kėshtu tė dielėn, skuadra e Shkumbinit do tė zhvillojė njė ndeshje testuese me ekipin e Partizanit. Njė axhendė me miqėsore qė me ekipet shqiptare do tė mbyllet tė enjten e javės sė ardhshme kundėr skuadrės sė Vllaznisė. Lulzim Resuli
  panorama sport

   Ora ėshtė Mon Jun 25 2018, 12:28