Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Maganin ekenaq zelli i lojtareve

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Maganin ekenaq zelli i lojtareve

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Jan 18 2008, 11:29

  Maganin e kėnaq zelli i lojtarėve
  Qė nga dita e hėnė, ekipi i Shkumbinit ka udhėtuar drejt shtetit fqinj tė Malit tė Zi. Drejtuesit e ekipit kanė udhėtuar drejt shtetit fqinj pėr tė kryer tė qetė dhe larg shqetėsimeve tė ndryshme njė minifazė prej 12 ditėsh. Qė pas tė hėnės ditė kur ekipi ka arritur nė shtetin fqinj e nė vazhdim, ekipi i Shkumbinit ka kryer nga dy seanca nė ditė, kjo sipas njė grafiku tė parapėrgatitur nga tekniku Magani. Duket qė drejtuesit e ekipit peqinas
  janė tė kėnaqur me punėn qė kanė nisur si dhe me fazėn pėrgatitore qė po zhvillojnė. Pėr kėtė, trajneri Magani, i kontaktuar me linjė telefonike shprehet: “Kjo fazė pėrgatitore jashtė Shqipėrisė mendoj se duhet shfrytėzuar nė maksimum pėr tė arritur parametra sa mė te mirė fizikė dhe teknikė. Pėr kėtė po punojmė me njė program tė pėrcaktuar qė mė parė. Ekipi ėshtė duke u stėrvitur me dy seanca nė ditė dhe kjo do tė ndiqet pėrgjatė gjithė periudhės sė kėsaj minifaze. Mendoj se do tė ndikojė nė ngritje tė anės fizike tė lojtarėve, qė ėshtė njė komponent tepėr i rėndėsishėm pėr rezistencėn nė fushėn e lojės gjatė gjithė 90-minutėshit tė saj. Mė tej do tė synojmė qė tė konsolidojmė ekipin duke pėrfshirė edhe blerjet e reja nė harmonizimin e grupit, si dhe nė pėrcaktimin saktė tė vendeve tė secilit prej tyre, pse jo kemi edhe tė gjithė kohėn nė dispozicion
  pėr tė eksperimentuar, ēka do tė na lejonte qė t’i futim nė punė gjatė kampionatit nė raste tė nevojshme. Nuk mund lė pa falėnderuar drejtuesit e klubit nė veēanti presidentin Ismaili, i cili ka treguar njė pėrkushtim tė madh nė drejtim tė ekipit dhe na ka mundėsuar pėr tė dytėn herė brenda pak muajsh, kryerjen e fazave pėrgatitore jashtė Shqipėrisė. Po ashtu, pėrgėzoj tė gjithė lojtarėt, tė cilėt i janė rikthyer sėrish pėrgatitjeve me zell, e me tė cilėt shpresoj shumė qė do tė arrijmė mė tė mirėn”. Lulezim Resuli
  pnoraama sport

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:09