Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Pashja “Shkumbini do te pretendoje"

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Pashja “Shkumbini do te pretendoje"

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Jan 17 2008, 11:35

  “Shkumbini do pretendojė”
  Ekipi i Shkumbinit i ėshtė rikthyer sėrish, njėsoj si nė fazėn e parė, njė pėrgatitjeje stėrvitore jashtė qytetit tė Peqinit, akoma mė tej jashtė Shqipėrisė. Pėrkujdesja dhe pėrgatitjet e kėtij viti kanė qenė tė veēanta pėr ekipin e Shkumbinit. Deri mė tani ekipi pėrjeton vitin e tij tė parė duke kryer pėrgatitje jashtė Shqipėrisė. Ky fakt sipas drejtuesve, si edhe pėr lojtarėt e Shkumbinit duhet tė jetė njė stimul mė shumė pėr tė dhėnė mė tė mirėn. I kėtij mendimi ėshtė edhe kapiteni i Shkumbinit, Lorenc Pashja nė prononcimin e tij telefonik nga Mali i Zi. Pėr “Panorama Sport” ai shprehet: “Pėrgatitjet nė kėtė minifazė do tė jenė tė dobishme, do tė na shėrbejnė shumė pėr tė arritur njė gjendje edhe mė tė lartė fizike, qė ėshtė njė element tepėr i rėndėsishėm pėr vazhdimėsinė e kampionatit. Kjo do ta bėjė edhe mė rezistues ekipin nė ndeshjet e fazės sė dytė, qė pėr ne janė
  tepėr tė rėndėsishme dhe vendimtare pėr tė arritur objektivin, pėr tė qenė ndėr ekipet pretendentė. Mendoj se ekipi do tė arrijė qė tė konsolidohet
  shpejt gjatė kėsaj periudhe duke pėrfshirė kėtu edhe blerjet e reja, qė kanė bėrė drejtuesit e ekipit deri mė tani. Mendoj se nė kėtė periudhė, skuadra jonė do tė ndryshojė edhe mentalitetin dhe do tė luftojmė qė tė marrim edhe sa mė shumė pikė jashtė, pra tė arrijmė qė tė fitojmė edhe nė fusha tė tjera”. Lulzim Resuli

  panorama sport

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:48