Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Dervishi, premtimi pėr rinisje tė re

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Dervishi, premtimi pėr rinisje tė re

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Jan 12 2008, 19:02

  “Vendi i shtatė nė renditjen pėrfundimtare tė gjysmės sė parė nuk ėshtė aspak komod pėr Shkumbinin. Por ky fakt nuk duhet tė na bėjė pesimist, pasi nė dispozicion pėr arritjen e objektivit kemi dhe pjesėn e dytė tė kampionatit” u shpreh sulmuesi Roland Dervishi, i cili nėnvizon se pėrgjegjėsia pėr mosarritjen e objektivit, pėr t’u renditur nė vendet mė tė larta, ėshtė e tė gjithė futbollistėve. “Asgjė nuk ėshtė e pamundur pėr t’u arritur, ? thotė mė tej sulmuesi Dervishi, ? pasi Shkumbini kanė gjirin e tij futbollistė cilėsorė”. Sipas tij, nė gjysmėn e dytė tė sezonit skuadra peqinase do tė jetė mė e motivuar, pėr tė arritur nė ēdo ndeshje rezultate pozitive, me synimin pėr t’u larguar nga vendi i shtatė dhe pėr t’u ngjitur mė lart nė renditje. “Me afrimin e Norės, ? thotė futbollisti peqinas, ? Shkumbini mbyll njė pjesė jo tė vogėl tė boshllėkut nė sulm, aty ku skuadra ka ēaluar disi”. Sė bashku me Norėn, pritet qė me Shkumbinin tė bashkohet edhe Turdiu, qė ka luajtur me Kastriotin. Njė gjė tė tillė e pranon dhe sekretari i klubit, Astrit Isaj, qė gjithsesi shton se “deri tani asgjė nuk ka marė formė pėrfundimtare”. “Ne jemi nė pritje tė kėtij futbollisti, qė do tė na bėjė mjaft punė” tha Isaj, duke treguar se tani ėshtė radha e lojtarit qė tė bashkohet me skuadrėn. Sipas Isajt, ndėrtimi i skuadrės nuk duhet lėnė pėr nė momentet e fundit, pasi Shkumbini ka vuajtur mė parė nga kjo praktikė. Kjo duhet tė kihet parasysh edhe gjatė merkatios sė janarit. Gjithsesi, edhe me lojtarėt qė Shkumbini ka momentalisht nė pėrbėrjen e tij, do tė bėjė pėrpjekjet maksimale pėr tė arritur nė katet mė tė larta tė renditjes. Por krahas afrimeve, nga skuadra peqinase mund tė ketė dhe largime. Kėshtu, futbollisit Maēolli, qė u aktivizua nė gjysmėn e parė tė kampiontit me Shkumbinin, mund tė kalojė nė formė huazimi te skuadra e Gramshit. Ndėrkohė, shumė diskutohet pėr njė largim tė mundshėm tė sulmuesit Dalipi pėr te Vllaznia.


  _________________

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:07