Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini, Ziambo dhe Binogol pėr sulmin

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini, Ziambo dhe Binogol pėr sulmin

  Mesazh nga polskaALB prej Sat Jan 12 2008, 18:49

  Nė Peqin janė duke punuar pėr tė zėvendėsuar lojtarėt qė do tė largohen

  Shkumbini, Ziambo dhe Binogol pėr sulmin

  Ekipi i Shkumbinit ėshtė duke menduar pėr tė kryer njė merkato serioze,nė tė cilėn pretendon qė tė afrojė disa lojtarė tė dobishėm pėr periudhėn nė vazhdim tė kampionatit. Mirėpo nga ana tjetėr, ekipi peqinas duhet tė pasohet edhe nga largimi i disa futbollistėve tė tij. Shkumbini po kėrkon tė gjejė shėrbimet e njė sulmuesi tė mirėfilltė dhe tė njė mbrojtėsi qė tė japė siguri nė prapavijė. Deri mė tani mėsohet se ekipi i Shkumbinit ėshtė nė pėrfundim tė njė marrėveshjeje dypalėshe nė njė shkėmbim midis dy lojtarėve, sulmuesit tė saj elbasanas Dalipi dhe sulmuesit gjirokastrit tė Vllaznisė, Arlind Nora. Sulmuesi Dalipi pėlqehet shumė nga drejtuesit shkodranė dhe si alternativė shkėmbimi kanė ofruar pėr nė Peqin sulmuesin gjirokastrit, i cili duket se nuk ka arritur tė gjejė dhe aq hapėsira nė formacionin e Josės. Nga ana tjetėr, duket thuajse i konfirmuar kalimi i Turdiut nga radhėt e Kastriotit tė Krujės tek peqinasit e Shkumbinit. Lojtari do tė plotėsojė hapėsirėn e lėnė bosh nga largimi i mesfushorit burrelas Sajmir Patushi, pėr tė cilin nuk ka sinjale tė mira se do tė jetė pėrsėri pjesė e Shkumbinit. Sė fundi, pranė skuadrės mendohet tė afrohet brenda njė periudhe tė shkurtėr njė mbrojtės qendre, i cili do tė plotėsojė hapėsirėn qė ėshtė lėnė bosh nga njė largim i pritshėm i mbrojtėsit Dabulla. Nė vijėn e sulmit Shkumbini ėshtė duke kėrkuar njė lojtar goli dhe duket se ekipi mund t’i rikthehet pistės pėr njė sulmues tė huaj me ngjyrė. Emrat mė tė pėrfolur pėr kėtė pozicion janė sulmuesi Ziambo, lojtari qė u kėrkua nga drejtuesit peqinas qė nė merkaton e verės, si dhe mė sė fundi flitet edhe pėr Binogol, ish-sulmuesin e Besės sė Kavajės qė tashmė ėshtė pjesė e Kastriotit tė Krujės.

  Nga PanoramaSport


  _________________

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:51