Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Kuqezinjte e nisin me Suedine e Ibrahimovicit

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Kuqezinjte e nisin me Suedine e Ibrahimovicit

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Jan 07 2008, 15:39

  Kuqezinjte e nisin me Suedine e Ibrahimovicit

  Jeton Selimi
  E Hene, 07 Janar 2008

  I pari emer i madh qe do te shkele Tiranen ne kuader te eliminatoreve te vlefshme per Kupen e Botes "Afrika e Jugut 2010" do te jete Zllatan Ibrahimovic me Suedine e tij. Shorti i hedhur dje ne Kopenhagen te Danimarkes ka sjelle edhe surprizen e kendshme. Ashtu si edhe ne eliminatoret e Boterorit te kaluar, ne Tirane vjen nje big (asokohe Greqia, kampionia e Evropes). Shorti, ndryshe nga te meparshmit, u ka buzeqeshur mjaft kuqezinjve, te cilet e nisin aventuren kualifikuese me 6 shtator ne Tirane kunder Suedise, per te udhetuar 4 dite me pas ne drejtim te Maltes (sipas kalendarit, pasi ndeshja mund te spostohet). Ari Han mund te ndihet i kenaqur; Shqiperia ka shanse te tentoje ndaj Suedise dhe te arkivoje tri pike kunder ishulloreve. Nese gjithcka shkon mire, kjo do te ishte dhe nisja me e bukur e bere ndonjehere nga Shqiperia.

  Ajo qe vjen me pas nuk eshte edhe aq e lehte. Dy sfidat e radhes jane ne muajin tetor dhe jane te dyja larg "Qemal Stafes". Hungaria do te jete pritesja e pare me 11 tetor 2008, ndersa me 15 tetor, kuqezinjte do te udhetojne ne Portugali per te mbyllur keshtu edhe pjesen me te eger te fushates kualifikuese. Ne periudhen 28 mars-1 prill 2009 do te jene dy ndeshjet e tjera te forta per kuqezinjte. Ne fillim jane hungarezet qe do te na kthejne viziten, ndersa me pas do te shkojme ne Danimarke. Transferta e fundit ne vendin nordik ka perfunduar me fitoren e danezeve 3-1. Ndeshja mbyllese per Shqiperine do te jete larg Tiranes dhe konkretisht ne Suedi, qe nga ana e saj mendon te saldoje kualifikimin per ne boteror pikerisht me kete perballje.

  Por si eshte situata ne teresi? Shorti i djeshem ka bere te buzeqeshe federaten, qe ka permbushur deshiren e saj te pare, nje start ne Tirane me nje emer te madh dhe mbi te gjitha shperndarjen e mire gjeografike te ndeshjeve, ku kuqezinjte mund te synojne shume ne te gjitha takimet, sepse mundesite jane reale. Por larg llogarive te thjeshta, ne kokat e te gjitheve kumbojne ende fort akuzat dhe kunderakuzat e fundvitit te kaluar, qe kane zaptuar mendimet e tifozeve kuqezi. Mbase nje dajak i mire per Ibrahimovicin do te ishte edhe pajtimi i madh.


  kohajone.com
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Kuqezinjte e nisin me Suedine e Ibrahimovicit

  Mesazh nga polskaALB prej Mon Jan 07 2008, 15:59

  Shqipėria e fillon me Suedinė nė TiranėKombėtarja
  shqiptare ka pasur fat tė paktėn nė shortin e hedhur nė Danimarkė pėr
  orarin e Grupit 1 eliminator pėr botėrorin “Afrika 2010” pasi dy
  ndeshjet e para do t’i zhvillojė nė shtėpi. Fushata kualifikuese do tė
  fillojė mė 6 shtator pėrballė Suedisė, ndėrsa katėr ditė mė vonė
  kuqezinjtė do tė kenė pėrballė modestėt e Maltės. Pas kėsaj vijnė katėr
  ndeshje jashtė vendit me Hungarinė, Portugalinė e Maltėn, pėr tu
  rikthyer nė atdhe mė 28 mars 2009 pėrballė Hungarisė. Pas udhėtimit nė
  Danimarkė mė 1 prill kombėtarja e drejtuar na Arie Haan do tė zhvillojė
  edhe dy ndeshje radhazi nė shtėpi. Kundėr Portugalisė sė Scolarit mė 6
  qershor tė vitit tė ardhshėm, ndėrsa mė 9 shtator pėrballė Danimarkės.
  Fushata kualifikuese mbyllet me ndeshjen qė do tė zhvillohet nė Suedi
  mė 14 tetor.

  Kalendari i Grupit 1 eliminator pėr Kampiionatin Botėror 2010  Shqipėri - Suedi - 6 shtator 2008

  Shqipėri- Maltė - 10 shtator 2008

  Hungari - Shqipėri - 11 tetor 2008

  Portugali - Shqipėri - 15 tetor 2008:

  Maltė - Shqipėri - 11 shkurt 2009

  Shqipėri- Hungari - 28 mars 2009

  Danimarkė - Shqipėri - 1 prill 2009

  Shqipėri- Portugali - 6 qershor 2009

  Shqipėri- Danimarke - 9 shtator 2009:

  Suedi – Shqipėri - 14 tetor 2009:

  Nga Albania-Sport


  _________________

   Ora ėshtė Tue Nov 20 2018, 22:44