Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Ismaili, barazimi nė Lezhė i rri ngushtė

  Share
  avatar
  LuAnIBarDhEKalTer
  Moderator
  Moderator

  Male Numri i postimeve : 116
  Registration date : 22/09/2007

  Ismaili, barazimi nė Lezhė i rri ngushtė

  Mesazh nga LuAnIBarDhEKalTer prej Mon Dec 24 2007, 14:52

  Ismaili, barazimi nė Lezhė i rri ngushtė


  Shkumbini mori njė pikė nė transfertėn kundėr Kastriotit, por pėr atė ēka dha nė fushėn e lojė mund tė kishte marrė edhe mė tepėr. I kėtij mendimi ėshtė presidenti i skuadrės peqinase, Xhavit Ismaili, qė ka mbetur i kėnaqur nga loja, ndonėse ndien se njė pikė i rri ngushtė skuadrės sė tij. “Paraqitja e skuadrės ishte e kėnaqshme, duke pasur parasysh qė kjo ndeshje ishte tepėr e vėshtirė. Kastrioti i ka lojtarėt e duhur pėr tė shkaktuar surpriza nė ēdo moment”, thotė Ismaili. “Ne e kishim vlerėsuar si duhet dhe nė ēdo moment skuadra u shfaq nė lartėsinė e duhur. Na mungoi vetėm goli. Po tė
  kishim marrė fitoren, ajo do tė kishte qenė e merituar pėr ne. Sidoqoftė, futbolli ka pranon tė gjitha rezultatet dhe unė vlerėsoj sė tepėrmi faktin qė nuk humbėm”. Peqinasit do ta mbyllin vitin 2007 me ndeshjen kundėr Teutės, nė fushėn e tyre. Ismaili bėn tė ditur se fitorja ėshtė rruga e vetme pėr skuadrėn e tij, pėr t’i bėrė njė mbyllje dinjitoze pjesės sė parė tė sezonit. Pas kėsaj ndeshjeje, presidenti do tė studiojė me kujdes situatėn, pėr tė parė se ēfarė lėvizjesh duhen bėrė nė merkato.


  _________________

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:47