Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Magani, i surprizuar nga pokeri ndaj Vllaznisė

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Magani, i surprizuar nga pokeri ndaj Vllaznisė

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Dec 19 2007, 16:39

  Magani, i surprizuar nga pokeri ndaj Vllaznisė

  Ndeshja pas Vllaznisė i ka kthyer buzėqeshjen edhe trajnerit Magani, i cili nuk mund ta fshehė kėnaqėsinė e njė fitoreje tė tillė kur ajo arrihet me anė tė njė loje tė kėnaqshme. Po ashtu, ai nuk mund tė fshehė se kishte disa ndeshje qė e priste rikthimin te fitorja. Pėr “Panorama Sport” ai ėshtė shprehur: “Nuk dua ta fsheh, por fitorja ndaj Vllaznisė mė ka kėnaqur. Po ashtu dua t’iu them se pritnim t’i riktheheshim fitores, pasi ajo na mungonte thuajse qė prej pesė javėsh, mirėpo qė do tė arrinim njė fitore kaq tė thellė karshi ekipit tė Vllaznisė, kėtė nuk e kishim menduar, - tha Magani. - Ēelėsi i suksesit mendoj se sė pari ka qenė shpirti i garės me tė cilin luajtėn lojtarėt nė kėtė takim. Ndeshjen e kishim menduar si shumė tė vėshtirė,
  por ēlirimi erdhi me gjetjen shumė shpejt tė golit. Mė tej, ekipi nuk lėshoi dhe nuk nėnvleftėsoi undėrshtarin pėr asnjė moment edhe pse ishte nė avantazhin e dy golave tė pjesės sė parė. Kjo ēoi qė edhe nė pjesėn e dytė, ata arritėn tė gjejnė rrugėn e rrjetės edhe dy herė tė tjera. Mendoj se edhe skema nė kėtė ndeshje funksionoi, duke bėrė qė sulmi tė rigjejė golat sidomos pėrpara tifozėve tė tij. Sė dyti, s’mund tė lė pa pėrmendur edhe ndihmėn dhe pėrkushtimin qė kemi marrė nga presidenti Ismaili,
  i cili ėshtė njė indikator kryesor i ekipit”. Pėrsa i pėrket ndeshjeve tė ardhshme deri nė fund tė dhjetorit, ai shprehet: “Tashmė kemi edhe dy ndeshje tė tjera, qė pėr ne janė tepėr tė rėndėsishme pėr dy arsye: Sė pari ėshtė njė shans pėr tė rikuperuar disa pikė tė humbura dhe sė dyti, ekipet me tė cilat do tė pėrballemi janė poshtė nesh nė renditje. Dua qė tė mos ketė keqkuptime. Ne nuk i nėnvleftėsojmė aspak
  kundėrshtarėt, pėrkundrazi vetė gjendja e tyre do t’i bėjė tė luftojnė edhe mė fort, por shpresoj qė ekipi tė pėrfitojė nga situata e mirė qė po kalon dhe tė mos e mendojė kurrė veten superior ndaj askujt. Mendoj se edhe premio prej 20000 dollarėsh amerikanė e vendosur nga presidenti pėr kėto dy ndeshje do tė jetė njė shtysė mė shumė qė ekipi tė motivohet edhe mė shumė”, ka pėrfunduar tekniku Magani.


  _________________

   Ora ėshtė Tue Jun 19 2018, 11:17